- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Obsza też będzie miała kino

Na placu przy urzędzie gminy w Obszy odbywały się dotąd różne wydarzenia, ale takiego jakie jest planowane na najbliższy weekend jeszcze nie było. W niedzielę 27 sierpnia miejscowe Stowarzyszenie "Róbmy Swoje" zaprasza do letniego kina plenerowego.

- Reklama -

Pomysłodawcy oferują kinomanom z Obszy i okolicznych miejscowości swoisty „powrót do przeszłości” zapraszając na klasykę kina rozrywkowego, czyli pokaz kultowego „Shreka”.

To amerykański film animowany z 2001 roku, który rok później zdobył Nagrodę Akademii Filmowej na 74. ceremonii wręczenia Oscarów, po raz pierwszy przyznaną wtedy w kategorii film animowany. W 2020 roku „Shrek” trafił do Narodowego Rejestru Filmowego Stanów Zjednoczonych i Biblioteki Kongresu jako „znaczący kulturowo, historycznie lub estetycznie”. Animacja doczekała się trzech pełnometrażowych kontynuacji – „Shrek 2” w 2004, „Shrek Trzeci” w 2007 i „Shrek Forever” w 2010 roku. Nie mniej znana od przygód tytułowego ogra jest ścieżka dźwiękowa, na której znajdują się m.in. utwory „Smash Mouth”, Joan Jett, „The Proclaimers” i „The Baha Men”.

Lipiec (Mokrzycka)

„Shreka” w niedzielnym w „kinie pod chmurką” w Obszy będzie można obejrzeć o 20.00 za darmo. Organizatorzy przypominają tylko, by widzowie zabrali ze sobą koce piknikowe i leżaki albo inne rzeczy do siedzenia bądź oglądania w dowolnej pozycji.

W przygotowaniu letniego kina Stowarzyszenie „Róbmy Swoje” wspiera Gminny Ośrodek Kultury, a sponsorem seansu jest Bank Spółdzielczy w Obszy.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

foto: zdjęcie ilustracyjne

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Antypaterakus mówi

    W Obszy zawsze było kino: Była korupcja w Goku, była skuteczna ustawka/łapanka wójta na 5 radiowozów ale na placu przy gminie żadnych imprez nie było, bo takiego placu nie ma. Jest za to przy kościele ale tam tylko się głównie trawę kosi od wielu lat. Są coroczne dożynki czy jak kto woli dożyłki i co roczna ,,chałtura” na granicy województw, gdzie każdy miejscowy może przewidzieć program i kolejność występów tych wszystkich gwiazd i rozgwiazd na kilka lat do przodu. Nawet pogodę tam można przewidzieć, na ponad 90% tam zawsze było deszczowo i burzowo. A propo 22-letniego obrzydliwego Shreka, co on ma reklamować: kolor, otyłość, przemoc czy uszy??? To już nie ma nic nowszego i lepszego? Już widzę te sztuczne tłumy do foto w gazecie …

  2. Jan mówi

    W Tarnogrodzie było kino i nie ma. I widząc zaangażowanie władz. Nie będzie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.