- Reklama -

- Reklama -

Nowy wóz dla strażaków

Za kilka tygodni druhowie ochotnicy z Majdanu Nepryskiego w gminie Józefów będą korzystać z nowego samochodu strażackiego.

Władze gminy Józefów rozstrzygnęły już przetarg na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4×4 na potrzeby druhów z Majdanu Nepryskiego. Koszt pojazdu to kwota 820 tys. zł. Udało się pozyskać 380 tys. zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz 150 tys. zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Samorząd gminy Józefów dołożył ponad 100 tys. zł 20 tys. zł pozyskano z fundacji Orlen. Sprzedany został również stary samochód jednostki.

Auto wzmocni bezpieczeństwo pożarowe na terenie naszej gminy. Ono nie jest słabe, bo wozów nam przybywa, ale jednostka OSP Majdan Nepryski funkcjonuje na wyjątkowo wysokim poziomie – mówi burmistrz Roman Dziura.

Zaznacza, że jednostka ma bardzo silną pozycję i momentami swoimi działaniami przekracza OSP Józefów. Pojazd ma być dostarczony do końca sierpnia br.

- Reklama -

OSP w Majdanie Nepryskim liczy 106 lat. To jedna z najstarszych jednostek w gminie. Starsza jest OSP w Józefowie. Jej początki sięgają czasów pierwszej wojny światowej. Oficjalnie jednostka została założona w 1914 roku, a w jej utworzeniu pomogli aktywni strażacy okresu międzywojennego Wawrzyniec Torba, Piotr Grzyb i Franciszek Ostasz oraz właściciel folwarku w Górecku Starym. Druhowie nie tylko brali udział w akcjach bojowych i ćwiczeniach sprawnościowych, byli wtedy także inicjatorami wydarzeń kulturalnych, spektakli i zabaw tanecznych, z których dochód przeznaczano na potrzeby OSP.

Zakup nowego pojazdu jest kolejnym elementem starań OSP Majdan Nepryski o włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Gdy jednostka otrzyma samochód będzie spełniać wszystkie kryteria, uprawniające do złożenia wniosku o jej włączenie do KSRG.

red.

 

 

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Mieszkaniec mówi

    kto kupił poprzedni samochód?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.