- Reklama -

Nowoczesne domki ogrodowe – Eko Architektura

Domki ogrodowe często traktowane są jako schowek czy budynek gospodarczy. Tymczasem liderzy z branży udowadniają, że domek ogrodowy może posłużyć jako prawdziwa oaza spokoju. Dlaczego drewniane domki ogrodowe są funkcjonalne i odmienią każde podwórko? Odpowiada dyrektor firmy Eko Architektura Przemysław Balcewicz.

Domki ogrodowe w nowej odsłonie

Dlaczego warto postawić na domki ogrodowe od Eko Architektury?

Jakościowy domek to dodatkowy element ogrodowej architektury, w którym można urządzić dosłownie wszystko. Tworzymy różnorodne projekty drewnianych domków. Dzięki temu we wnętrzu powstać może nie tylko składzik, ale także designerska przestrzeń do relaksu. Wystarczy zadbać o odpowiednie wyposażenie, jak chociażby meble wypoczynkowe. Istotny jest również funkcjonalny projekt, perfekcyjnie dostosowany do potrzeb. Oczywiście, aby taka budowla dobrze spełniała swoje zadanie, musi być wykonana z jakościowego drewna. Dlatego sięgamy po drewno drzew iglastych, przebadane pod kątem wilgotności. Taka konstrukcja, odpowiednio zabezpieczona przed działaniem czynników zewnętrznych, posłuży przez długie lata. Ponadto stawiamy na wysokiej klasy rozwiązania okienne. Konstrukcja może być mniej lub bardziej oszklona. Miłośnicy relaksu na świeżym powietrzu najczęściej wybierają modele z tarasem. Wystarczy otworzyć szerokie drzwi, by połączyć przestrzeń wewnętrzną i taras. W takim miejscu często organizowane są rodzinne przyjęcia, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie by zastosować elektryczny grill i rozłożyć meble ogrodowe. Domki ogrodowe w naszym wykonaniu często znajdują więc zastosowanie na działkach rekreacyjnych.

Jakie jeszcze drewniane konstrukcje powinny znaleźć się w ogrodzie?

Klienci często wybierają altany lub domki drewniane osłonięte tylko po części. Dotyczy to zwłaszcza ogrodów przydomowych, w których zrezygnowano z tarasu i oranżerii. Altana ogrodowa chroni przed wiatrem, słońcem i opadami, a zarazem stanowi miejsce idealne do wypoczynku na zewnątrz. Nierzadko takie miejsca stają się prawdziwym centrum ogrodu, gdzie odbywają się spotkania, przygotowanie potraw, wspólne posiłki.

Trwałe domki do ogrodu lub na działkę

- Reklama -

Czy domki drewniane są wytrzymałe?

Nasze domki drewniane klasy A są szczególnie trwałe. Jakościowe, odpowiednio przygotowane drewno jest odporne na działanie najróżniejszych czynników. Przestrzegam jednak przed samodzielnym konstruowaniem domku lub altany, z użyciem drewna z niesprawdzonego źródła. Co więcej, drewniane elementy powinny być zaimpregnowane. Na tym jednak nie koniec! Już sam projekt przyczynia się do tego, jak wytrzymała będzie konstrukcja. Nasze projekty to gwarancja przewiewności, dobrego odprowadzania wody i trwałości. Nasze domki wyposażamy również w jakościowy, wytrzymały dach. Ma to ogromne znaczenie, ze względu na zmienność warunków pogodowych.

Dlaczego właśnie domki drewniane?

Drewno to materiał stosunkowo tani, a zarazem bardzo funkcjonalny. Podstawowe zalety to:

  • energooszczędność,
  • niska cena,
  • unikalne właściwości drewna,
  • łatwość montażu.

Już samo wykonanie i montaż domki są niezwykle energooszczędne. Co więcej, jeśli domek ma być użytkowany przez cały rok, polecamy domki z ociepleniem. Drewniane, ocieplone domki są dużo mniej kosztowne w utrzymaniu również w okresie grzewczym. Ponadto montaż domku jest całkowicie bezproblemowy. Nasi klienci często wykonują montaż samodzielnie, w gronie rodziny czy przyjaciół. Poza tym drewno jest po prostu niezwykle wielofunkcyjnym surowcem budowlanym. Jakościowe drewno reguluje poziom wilgoci wewnątrz, nie dopuszczając do zawilgotnienia lub nadmiernego osuszenia. Wykazuje również właściwości antystatyczne, co ułatwia oczyszczanie wnętrza z kurzu. Ostatnia, lecz nie mniej istotna zaleta to właściwości zdrowotne drewna. Olejki wydzielane przed drewno iglaste wpływają pozytywnie na samopoczucie, dlatego wypoczynek staje się jeszcze bardziej przyjemny. Wszystko to sprawia, że domki z drewna to najlepsze domki ogrodowe. W końcu w tym przypadku najbardziej liczy się szybkość montażu, trwałość, oszczędność i doskonałe warunki wypoczynku. Dlatego zachęcam wszystkich, by wybierać domki ogrodowe firmy Eko Architektura.

Red.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.