- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Posprzątali Tanew

16 lutego już po raz trzeci odbyła się akcja sprzątania rzeki Tanew. Akcję zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Tanew, Koła Wędkarskie OSA Biłgoraj, Łukowa oraz Józefów. Na sobotnie sprzątnie Tanwi przybyło ponad 40 osób.

- Reklama -

Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Tanew działa już trzeci rok. Do akcji zostały zaangażowane 4 ciągniki z przyczepami, samochód terenowy również z przyczepką oraz łódka, którą kilka lat temu zakupiło Starostwo Powiatowe w Biłgoraju dla potrzeb Społecznej Straży Rybackiej. W akcję włączyła się również firma wypożyczająca kajaki Ranczo Pisklaki, a miejsce na zbiórkę, ognisko i poczęstunek użyczył Tomasz Pękala.

Worki na śmieci i ich odbiór zapewnił  Urząd Gminy w  Łukowej. Zbiórka odbyła się o godzinie 9. Uczestnicy zostali podzieleni na 6 grup i zaopatrzeni w rękawiczki, które sponsorowała firma PSB Mrówka. Posprzątano bardzo duży odcinek Tanwi, a mianowicie od mostu (Borówka) poniżej wsi Borowiec, do mostu w Szostakach. Efekt pracy sprzątaczy to wielka przyczepa ciągnikowa śmieci, które zebrano zaledwie w trzy godziny. Śmieci zostały posegregowane na miejscu.

urząd MArszałkowski projekt

 Chciałbym podziękować chłopakom z Łukowej, którzy ciągniki i paliwo do nich zorganizowali sami. O godz 13 odbyło się ognisko, a pyszną kiełbaskę dostaliśmy od pana Wasąga. Cała akcja monitorowana była z powietrza, za co bardzo jesteśmy wdzięczni firmie SKY EYE Studio-DRON. Przy okazji powstały ciekawe pomysły na rozwiązanie problemu śmieci przy rzece i wstępnie wyznaczyliśmy kolejny odcinek rzeki do uprzątnięcia, ale to dopiero w marcu – mówi Daniel Tworzewski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Tanew.

Sponsorami akcji sprzątania Tanwi były: Zakład Mięsny Wasąg, PSB Mrówka Biłgoraj, Pikul Media oraz SKY EYE Studio-DRON filmowanie z powietrza.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

J.P.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Piotr mówi

    Brawo i wielki szacunek dla Wszystkich.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.