- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Uczeń Budowlanki na podium

W dniach 4-6 lutego 2020 roku odbył się Ogólnopolski Turniej „Złota Kielnia” w ramach Międzynarodowych Targów Architektury i Budownictwa BUDMA w Poznaniu. Laureatem został Dariusz Trybuch – uczeń III klasy szkoły branżowej ZSBiO w Biłgoraju.

- Reklama -

Ogólnopolski Turniej „Złota Kielnia” odbył się tuż po wojewódzkich eliminacjach, które miały miejsce 11 stycznia 2020 roku w Lublinie. Przepustkę do finału w zawodzie murarz w Poznaniu zdobyli dwaj uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju: Dariusz Trybuch i Michał Pawelec. Turniej „Złota Kielnia” odbywał się w dwóch etapach: teoretycznym oraz praktycznym. Pierwsze miejsce zdobył Dariusz Trybuch, zaś Michał Pawelec zajął bardzo dobrą szóstą lokatę.

toyota Yaris

Przed przystąpieniem do turnieju „Złota Kielnia”, ważne było zarówno merytoryczne jak i praktyczne przygotowanie uczniów. Do części teoretycznej turnieju laureat czerpał wiedzę z książek, a także dzięki rozwiązywaniu testów. Natomiast jeśli chodzi o trening przed etapem praktycznym, nauczyciele zaopatrywali uczniów we właściwe materiały, aby mogli ćwiczyć w pracowni szkolnej. Dodatkowo przekazywali w taki sposób wiedzę uczniom, aby byli przygotowani na różne ewentualności. Piotr Blacha – nauczyciel, a zarazem kierownik, zaopatrzył uczniów w niezbędne materiały. Natomiast Marek Bzdyra, nauczyciel praktycznego zawodu, uczył chłopaków tajników fachowego murarstwa.

Na początku odbyły się eliminacje szkolne, do których przystąpiło około 2 800 uczniów. Następnie miały miejsce eliminacje okręgowe, w których wzięło udział około 300 uczniów. Do finału w sumie dostało się 42 uczniów, gdzie z każdego zawodu było po 6 osób.

Ogólnopolski Turniej „Złota Kielnia” trwał trzy dni. Pierwszego dnia odbył się pisemny egzamin teoretyczny, liczący 40 zadań. Następnego dnia uczniowie udali się na targi BUDMA, na których odbył się egzamin praktyczny. Wszyscy uczestnicy dostali stosowne zadania, które musieli wykonać. Zadaniem naszego laureata było wymurowanie trójwarstwowej ściany, w której musiał wymurować narożnik z pustaków, kolejno nałożyć wełnę i wymurować elewację z klinkieru.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

-Nie jechałem tam z nastawieniem wygranej, lecz bardziej aby tylko dostać się do finału, a tym samym być zwolnionym z egzaminu teoretycznego, który nas czeka na koniec roku szkolnego – mówi Dariusz Trybuch, laureat turnieju „Złota Kielnia”. –Kiedy usłyszałem końcowy wynik, że to ja jestem zwycięzcą – byłem w totalnym szoku. Widziałem w jaki sposób pracowali inni uczestnicy i tym samym obstawiałem, że zajmę co najwyżej 2 lub 3 miejsce dodaje.

Za zajęcie pierwszego miejsca w Finale Centralnego XLIX Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w zawodzie wykonywanie robót murarskich i tynkarskich w kategorii murarz, laureat otrzymał dyplom uznania i puchar, które wręczyła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Zwycięstwo to zapewniło również zwolnienie z teoretycznego egzaminu zawodowego.

J.P.

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.