- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Nie strzelaj w sylwestra!

Na stronie Urzędu Miasta Biłgoraja pojawił się komunikat zachęcający do rezygnacji z korzystania ze środków pirotechnicznych w sylwestrową noc.

- Reklama -

O zakazie, który wydał wojewoda lubelski Lech Sprawka, pisaliśmy już w artykule: Od jutra zakaz używania wyrobów pirotechnicznych (kliknij tutaj) Zakaz ten nie obowiązuje jednak 31 grudnia 2021 oraz 1 stycznia 2022 r.

Treść apelu, który wystosowali pracownicy Urzędu Miasta Biłgoraja, prezentujemy poniżej:

Mulawa podziękowania

Apelujemy do mieszkańców Biłgoraja, aby włączyli się do akcji „Nie strzelaj w Sylwestra”. Głośne wystrzały i wybuchy bywają bardzo niebezpieczne dla zwierząt.

Huk wystrzału petard i fajerwerków bardzo często powoduje u zwierząt stres, ataki paniki i śmiertelne zagrożenie. To ostatnie sprawia, że wiele zwierząt rzuca się do panicznej ucieczki. Przerażone często nie są w stanie wrócić później do domu.

Trudny czas związany z wybuchami fajerwerków przeżywają nie tylko zwierzęta domowe. Sytuacja dotyczy również gniazdujących w mieście ptaków, które spłoszone często lecą na oślep i się rozbijają. Wystrzały nie są też przyjemne dla osób starszych, chorych i małych dzieci.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Zachęcamy mieszkańców Biłgoraja do wyboru innych, bardziej przyjaznych ludziom i zwierzętom form świętowania sylwestra i witania Nowego Roku 2022!

red. 

- Reklama -

5 Komentarze
 1. Rycho Rysiński mówi

  No cóż, minął Sylwester, a także Wigilia. Przekonaliśmy się wszyscy, jak „przejęli się” co niektórzy zakazami i apelami… 🙁

 2. Lech mówi

  Pod kołderką to odpal sobie Achtunga i sprawdź swój osobisty ekosystem czy przetrwał; natomiast efekty twojej bezrefleksyjnej „wolności” widać jakie są w skutkach – mało ci przykładów ? Klapki na oczach masz i widzisz tylko czubek własnego nosa a pobłażanie takim jednostkom jak ty u normalnych ludzi powoduje mizantropię.

 3. Lech mówi

  „Najważniejsze to dobra zabawa. Co tam jakieś apele… Taka tradycja – żywy karp w reklamówce na wigilię, strzelanie petardami a na wiosnę wypalanie nieużytków musi przecież być ! Jestem antropocentrycznym człowiekiem, więc wszystko co na tej Ziemi należy się mnie ! Niechaj giną zwierzęta, znikają połacie lasów. Jak chcę się dobrze bawić” .
  Na szczęście coraz bardziej ludzkość uświadomiona jest, iż podrzyna sobie gałąź na której siedzi.

  1. Phill K mówi

   Takie pierdy to trzymaj sobie pod kołdrą. Wmówiono ci, że masz jakikolwiek wpływ na klimat, a ty łykasz wszystko dookoła jak pelikan, nie weryfikując autentyczności informacji, które do ciebie docierają. Zachód walczy o bycie EKO, a tymczasem wschód tętni od przemysłu. A ty myślisz, że twoja fajerwerka lub karp w rekalmówce ma jakiekolwiek znaczenie. Ale cóż, masz tak myśleć… Strzelać dziś ile się da! W końcu jesteśmy wolnymi ludźmi 🙂

   1. Zwierz mówi

    Pchill K wobec tego włóż sobie tą swoją petardę w d… ę i odpal ciekawe jaki będzie efekt twojego strzelania

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.