- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Ciepło wzrośnie nawet o ponad 50%

Niestety, od tej złej zmiany rozpoczną pierwszy dzień Nowego 2022 Roku mieszkańcy, którzy korzystają z ciepła miejskiego. Zmiana ta jednak najbardziej dotknie tych, którzy swoje mieszkania czy biura ogrzewają energią pochodzącą z kotłów gazowych.

- Reklama -

Swój budżet domowy przygotować trzeba na to, że już styczniowy rachunek za ciepło będzie wyższy. Z dniem 1 stycznia, czyli już za dwa dni będą obowiązywać nowe stawki dla odbiorców energii cieplnej zasilanych z kotłowni gazowych oraz kotłowni węglowych. 

Jakie podwyżki nas czekają? 

Grzegorz Wróbel

Dla kotłowni węglowych ostateczna cena dla odbiorcy wzrośnie ok 2%. Znacznie wyższe koszty poniosą odbiorcy kotłowni gazowych. Mogą się oni spodziewać wyższych rachunków nawet o 50%. 

Skąd aż taka różnica?  

Podwyżka 2% (dla kotłowni węglowych) wynika ze wzrostu ceny energii elektrycznej.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Natomiast dla kotłowni gazowych podwyżki skumulowały się (ok. 50%), ponieważ oprócz wspomnianej energii elektrycznej wzrósł również koszt zakupu gazu – to główna przyczyna aż tak kolosalnej różnicy w podwyżkach.  

Jaki wpływ ma na to BPEC Sp. z o.o.? 

Okazuje się, że nie ma żadnego.

Biłgorajskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej nie ma wpływu na stale rosnące ceny zakupu gazu na Towarowej Giełdzie Energii, która jest podstawowym źródłem pozyskania tego paliwa – wyjaśnia Piotr Krawczyk, prezes BEPC Sp. z o.o. – Decydują więc o tym czynniki niezależne od nas – dodaje prezes

Pocieszającą informacją, którą zobaczymy na rachunkach za ogrzewanie naszych mieszkań, jest obniżka VAT z 23% na 8%. Zatem ciepło będzie sprzedawane z niższą 8% stawką VAT, a nie jak dotychczas. Zmiany te również wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2022 r. 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.