- Reklama -

Nie będzie budżetu obywatelskiego?

Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Biłgoraja, która odbędzie się 29 kwietnia, pod głosowanie radnych poddana zostanie uchwała dotycząca odstąpienia od realizacji budżetu obywatelskiego miasta Biłgoraja w latach 2022-2023.

Obecnie na terenie miasta Biłgoraja obowiązuje uchwała z 2017 r. w sprawie przyjęcia regulaminu budżetu obywatelskiego. Natomiast w minionym roku realizacja budżetu została wstrzymana na lata 2020-2021. – Podstawową przyczyną takiego stanu rzeczy była pogarszająca się sytuacja finansowa budżetu, w tym również wywołana COVID-19, i konieczność ograniczania ponoszonych wydatków – argumentuje w uzasadnieniu tegorocznej uchwały skarbnik miasta Roman Żuk. Jest propozycja, aby wstrzymać realizację budżetu obywatelskiego na kolejne dwa lata z tych samych względów.

Decyzja czy budżet obywatelski zostanie wstrzymany na lata 2022 i 2023 zapadnie już w najbliższy czwartek.

- Reklama -

Przypomnijmy, że w minionym roku w ramach budżetu obywatelskiego w Parku Nowakowskiego w Biłgoraju miało powstać koło czerpakowe do zasilania w wodę kanałów i oczek w parku. Mimo że zadanie to zwyciężyło głosami mieszkańców, z realizacji inwestycji zrezygnowano. Powodem były zbyt wysokie koszty realizacji inwestycji. Do tego doszła pandemia koronawirusa, a co za tym idzie, uszczuplenie dochodów samorządu.

 

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Nigel mówi

    Jeżeli po wstępnej kwalifikacji dopuszcza się do konkursu „gnioty”, które w rzeczywistości są 2 -3 razy droższe niż załączony kosztorys, to nic dziwnego że potem nie można zrealizować danej inicjatywy. Likwidacja budżetu obywatelskiego to zniszczenie inicjatywy i pomysłowości mieszkańców na sprawy miasta. To wyjątkowo zła propozycja. Ciekawe, którzy radni za nią zagłosują?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.