- Reklama -

- Reklama -

Światła do kontroli

Radny Antoni Kucharski widzi potrzebę wymiany starych żarówek, używanych w ulicznej sygnalizacji świetlnej. Ma również uwagi dotyczące czasu zmiany świateł. Co udało mu się osiągnąć?

Radny Rady Miasta Biłgoraja zgłosił potrzebę wymiany starych żarówek podświetlających przejście dla pieszych na skrzyżowaniach z instalacją świetlną oraz kontrolę czasu zmiany świateł. Radny zauważył, że należy to wykonać na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Długa oraz Bohaterów Monte Cassino i gen. Komorowskiego.

Ulice, o których pisał radny, są drogami powiatowymi, dlatego sygnalizacją świetlną na nich zarządza Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju. – Zabiegi utrzymaniowe i konserwatorskie sygnalizacji świetlnych zarządzanych przez ZDP Biłgoraj prowadzone są na bieżąco bez zbędnej zwłoki, w tym wymiany uszkodzonych żarówek – informuje Maria Góralska, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju.

- Reklama -

Jeśli chodzi o prawidłowość pracy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Zamojską, ze względu na niebezpieczeństwo przenoszenia wirusa COVID 19 przez dotykanie urządzeń ogólnodostępnych zdecydowano o przysłonięciu przycisków do ręcznej detekcji, tj. wzbudzania światła zielonego dla pieszych. – Konsekwencją tego zabiegu było przełączenie  sygnalizacji świetlnej na program stałoczasowy. Powyższe niedogodności i zostały wprowadzone w marcu 2020 r. i będą utrzymane do odwołania  wyjaśnia Maria Góralska. 

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.