- Reklama -

- Reklama -

Inspirowali tańcem

W Biłgoraju odbył się Ogólnopolski Festiwal Tańca "Taneczne inspiracje – w sieci". Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt nagrań. Znamy już wyniki.

Konkurs przeprowadzany był online. Wszystkie choreografie w tańcu współczesnym można było obejrzeć 21 kwietnia 2021 r., natomiast 22 kwietnia taniec nowoczesny i taniec ludowy. – Po każdej kategorii były ogłoszone nominacje do finału, a wyniki wraz z nagrodami dodatkowymi, nagrody młodzieżowego jury, nagrody od sponsorów i grand prix przedstawialiśmy za pomocą mediów społecznościowych oraz na naszej stronie 23 kwietnia. Finałowy koncert wraz z ogłoszeniem wyników w poszczególnych kategoriach i prezentacją finałowych choreografii obejrzeć będzie można 29 kwietnia, kiedy to przypada Międzynarodowy Dzień Tańca – mówią organizatorzy.

Zespoły, które przesłały zgłoszenia, reprezentowały: Frampol, Marysin, Sandomierz, Krosno, Kielce, Rzeszów, Krasnystaw, Ustrzyki Dolne, Biłgoraj, Dęblin, Łańcut, Nisko, Zamość, Lublin, Kolonię Zamek, Piaski, Niemce, Milejów, Kraków, Radzyń Podlaski.

W zmaganiach tanecznych wystąpiło łącznie 60 grup i zespołów tanecznych z całej Polski. W konkursie obowiązywały trzy style taneczne:

taniec nowoczesny – show dance, hip-hop, disco, street dance, taniec towarzyski;

taniec współczesny – inscenizacja taneczna, jazz, balet, contemporary, inne techniki współczesne;

taniec ludowy, taniec charakterystyczny (hinduski, taniec brzucha, flamenco, tańce historyczne itp.).

KONCERT FINAŁOWY:

Taneczne Inspiracje w Sieci – KONCERT FINAŁOWY – YouTube

Komisja w składzie:

Anna Śmiganowska, przewodnicząca – nauczyciel tańca współczesnego w Bytomskiej Szkole Baletowej, choreograf;

Dominika Machnik – tancerka, instruktor tańca nowoczesnego i założycielka szkoły tańca “Dance Monkey”;

Paweł Żołądek – tancerz, nauczyciel i choreograf tańca współczesnego;

Anna Iskra – regionalista, instruktor, choreograf, założycielka i wieloletni kierownik artystyczny zespołu tańca ludowego “Tanew” oraz grupy folklorystycznej “Pokolenia”,

po obejrzeniu prezentacji w kategorii wiekowej młodszej od 7-10 lat przyznała nagrody następującym zespołom:

taniec współczesny:

I miejsce  Formacja taneczna “Paradox”S – Sandomierskie Centrum Kultury

II miejsce – Zespół Ada II – MDK Biłgoraj

III miejsce –Zespół Arabeska mini – MDK Pod Akacją Lublin

wyróżnienie – Zespół “Jete” – Szkoła Tańca Chassemi Lublin

wyróżnienie – Zespół “Releve” – Szkoła Tańca Chassemi Lublin

wyróżnienie – Zespół Zygzaczek – MDK Krasnystaw

 

Nagroda sponsora Big Print – Koszulki z nadrukiem na życzenie klienta

Formacja taneczna “Paradox”S – Sandomierskie Centrum Kultury

Nagroda sponsora – Voucher  Dance Shop – wartości 500 zł na szycie strojów

Zespół Ada II – MDK Biłgoraj

***

Po obejrzeniu prezentacji w kategorii wiekowej średniej od 11-14 lat jury przyznało nagrody następującym zespołom:

taniec współczesny:

I miejsce – Zespół taneczny “Rytm” – Miejski Dom Kultury Łańcut

II miejsce – Grupa Ada I Młodsza – MDK Biłgoraj

III miejsce – Zespół Arabeska Art – MDK “Pod Akacją” Lublin

wyróżnienie – Formacja taneczna “Paradox” Junior – SCK Sandomierz

wyróżnienie – Zespół “Fuks” reprezentacja – NCK Sokół Nisko

wyróżnienie – Zespół Arabeska Styl – MDK “Pod Akacją” Lublin

wyróżnienie – Zespół Zygzak – MDK Krasnystaw

 

NAGRODA SPECJALNA Dyrektora MDK w Biłgoraju

Zespół taneczny “Rytm” – Miejski Dom Kultury Łańcut

NAGRODA SPECJALNA Starosty Biłgorajskiego

Grupa Ada I Młodsza – MDK Biłgoraj

NAGRODA Sponsora Dance Shop – Voucher wysokości 500 zł na szycie strojów

Formacja taneczna “Paradox” Junior – SCK Sandomierz.

***

Po obejrzeniu prezentacji w kategorii wiekowej starszej 15-19 lat komisja przyznała nagrody następującym zespołom:

taniec współczesny:

I miejsce – Zespół Impuls I – Kielecki Teatr Tańca

II miejsce – Zespół tańca współczesnego Strecz gr. I – RCKP Krosno

III miejsce – Zespół Nemezis UDK – Ustrzyki Dolne

wyróżnienie – Zespół tańca współczesnego Strecz gr. II – RCKP Krosno

wyróżnienie – Zespół Impuls II – Kielecki Teatr Tańca

wyróżnienie – Grupa tańca współczesnego Ada I Starsza – MDK Biłgoraj

 

NAGRODA sponsora Dance Shop – Voucher wysokości 500 zł na szycie strojów

Zespół Impuls II – Kielecki Teatr Tańca

NAGRODA Młodzieżowego Jury

- Reklama -

Zespół tańca współczesnego Strecz gr. II – RCKP Krosno

Grand Prix kat. taniec współczesny – nagroda finansowa 700 zł

Zespół Impuls I – Kielecki Teatr Tańca

***

Po obejrzeniu prezentacji w kategorii wiekowej młodszej 7-10 lat jury przyznało nagrody następującym zespołom:

taniec nowoczesny:

I miejsce  Blu Stars – Royal Dance Center Edyta Biały Janów Lubelski

II miejsce  Zespół Kleks V – RCKP Krosno

III miejsce – Little Swag Princess – Royal Dance Center Edyta Biały Modliborzyce

wyróżnienie  Zespół Mini Fuks III – NCK Sokół – Nisko

wyróżnienie  Zespół Stars – Royal Dance Center Edyta Biały Janów Lubelski

wyróżnienie  Maxi Dance DK Łęgi Lublin

wyróżnienie  Gang Kids – Ognisko Artystyczne Studio Tańca Lublin

 

Nagroda Specjalna – Nagroda Prezesa Stowarzyszenia Trampolina Sukcesu

Blu Stars – Royal Dance Center Edyta Biały Janów Lubelski

***

Po obejrzeniu prezentacji w kategorii wiekowej średniej 11-14 lat jury przyznało nagrody następującym zespołom:

taniec nowoczesny:

I miejsce – Kleks III – RCKP Krosno

II miejsce  Mini Fuks II – NCK Sokół – Nisko

III miejsce – eMCe Team mini – MCK w Piaskach

wyróżnienie – Mała Rewia Taneczna II – MDK Dęblin

wyróżnienie – Cool Crew – Royal Dance Center Edyta Biały Janów Lubelski

wyróżnienia – Studio Tańca RYTHM-X grupa RTX BEVY – GOK  Niemce

 

NAGRODA Sponsora Dance Shop – Voucher wysokości 500 zł na szycie strojów

Kleks III – RCKP Krosno

NAGRODA Sponsora Dance Shop – Voucher wysokości 500 zł na szycie strojów

Mini Fuks II – NCK Sokół – Nisko

***

Po obejrzeniu prezentacji w kategorii wiekowej starszej 15-19 lat jury przyznało nagrody następującym zespołom:

taniec nowoczesny:

I miejsce – Studio Tańca RYTHM-X  Grupa RTX Team – GOK  Niemce

II miejsce – Studio Tańca RYTHM-X  Grupa RTX SQUAD – GOK  Niemce

III miejsce – Klub Tańca Towarzyskiego Impuls MDK Biłgoraj

wyróżnienie – YOUNGER SWAG QUEENS – Royal Dance Center Edyta Biały  Janów Lubelski

wyróżnienie – eMCe Squad – MCK w Piaskach

wyróżnienie – Shockwave – Radzyńska Szkoła Tańca Jastków

 

NAGRODA Młodzieżowego Jury

Bez Stylu i Nazwy – GOK w Milejowie

Grand Prix kat. taniec nowoczesny  nagroda finansowa 700 zł

Studio Tańca RYTHM-X Grupa RTX Team – GOK  Niemce

***

TANIEC LUDOWY

I miejsce  Zespół Pieśni i Tańca Mały Łańcut Starsza Grupa – MDK Łańcut

II miejsce  Zespół Pieśni i Tańca Dębliniacy – MDK Dęblin

III miejsce  Zespół Pieśni i Tańca Mały Łańcut  Młodsza Grupa – MDK Łańcut

 

NAGRODA SPECJALNA Starosty Biłgorajskiego

Zespół Pieśni i Tańca Mały Łańcut Starsza Grupa – MDK Łańcut

NAGRODA Młodzieżowego Jury:

Zespół Pieśni i Tańca Mały Łańcut Młodsza Grupa – MDK Łańcut

 

W działaniach organizacyjnych i w przebiegu festiwalu wsparli sponsorzy: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, Firma Model Opakowania, Drukarnia Big-Print oraz Firma Dance Shop szyjąca kostiumy sceniczne oraz treningowe.

ORGANIZATOR: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

Współorganizator: Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe “Trampolina Sukcesu”

Patronatem festiwal objął Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.