- Reklama -

- Reklama -

Najlepsze pomysły na świąteczne prezenty dla małych dzieci

Święta Bożego Narodzenia to okazja do sprawienia radości najbliższym, a przede wszystkim dzieciom, ciekawymi prezentami. Małe dzieci nie mogą się doczekać zakończenia kolacji wigilijnej wiedząc, że za chwilę do drzwi zadzwoni święty Mikołaj i zostawi na progu worek z pokaźną zawartością, przeznaczoną głównie dla nich. A co najlepiej włożyć do tego worka?

Lepienie z ciastoliny

Najlepsze są zabawy i zabawki, które rozwijają kreatywność dziecka od najwcześniejszego wieku. Dla dzieci już w wieku 2 lat takim wyborem jest ciastolina. Przed wieloma laty dzieci lubiły bawić się plasteliną, produkowaną z użyciem produktów ropopochodnych, która pozostawiała tłuste plamy i wydzielała toksyczne opary. Współczesna masa plastyczna składa się głównie z mąki i wody, soli i substancji odpowiadających za zapach, kolor i strukturę oraz konserwantów zabezpieczających przed zepsuciem.

Ciastolina jest bezpieczna dla małych dzieci. Nie brudzi rąk dziecka ani podłoża, można ją z łatwością zmyć wodą z mydłem, a po wyschnięciu resztki dają się łatwo wykruszyć z powierzchni, na której zostały. Zestawy do lepienia z ciastoliny poleca wydana w dyskoncie Biedronka gazetka z propozycjami prezentów świątecznych. Dostępne są w bardzo szerokim wyborze i w rozmaitych zestawach tematycznych, małych, średnich i dużych, w różnych cenach. Przykładowe zestawy to błotne świnki, wóz holowniczy, kasa fiskalna lub Psi Patrol. Zestawy z ciastoliną można kupić także w innych sklepach, w tym w Carrefour.

Kolejka – nie tylko dla dziecka

Odkąd powstała kolej żelazna, zawsze była przedmiotem fascynacji. Ówczesnych ludzi wprawiało w zachwyt, że mimo wielkości i ciężaru pociągi osiągają zawrotną prędkość. Dzisiejsze pociągi również są źródłem fascynacji, zwłaszcza małych chłopców, którzy często marzą o własnej kolejce. Od wielu lat miniaturowe pociągi są obecne na rynku i cieszą się niesłabnącym powodzeniem.

Także i w tym roku z myślą o młodszych dzieciach, ale i… ich tatusiach producenci kolejek przygotowali nowości. Wydawana przez dyskont Lidl gazetka świąteczna prezentuje oferty minipociągów w różnych zestawach i konfiguracjach. Do wyboru jest zdalnie sterowany pociąg osobowy, lokomotywa transportowa, akumulatorowy pociąg pasażerski z efektami świetlnymi i dźwiękowymi. Duży wybór elementów, w tym stacje kolejowe, mosty, przejazdy ze szlabanami, z pewnością pobudzi wyobraźnię i umożliwi projektowanie ciekawych tras pociągu.

Nieśmiertelne klocki

Drewniane klocki to najprostsza kreatywna zabawka dla najmłodszych dzieci. Znane od stuleci klocki nie tracą na popularności także dziś. Mają szereg zalet; przede wszystkim są wykonane z naturalnego surowca – drewna, pomalowane są farbami posiadającymi wszelkie atesty bezpieczeństwa dla dzieci, mają różne formy i kształty, i można z nich zbudować w zasadzie wszystko, nawet najbardziej fantazyjny obiekt. Są również do nabycia w Lidlu.

- Reklama -

Wśród drewnianych zabawek warto także wskazać puzzle, które mogą być doskonałym wyborem dla młodszego dziecka, zanim nauczy się obchodzić z papierowymi puzzlami. Drewniane puzzle można kupić w sześciu zestawach do wyboru. Składają się z kilku elementów każdy, a ułożyć z nich można różne zwierzęta, m.in. sowę i jeża, jest też do ułożenia parowóz.

Różności dla małych dzieci

Bardzo szeroki wybór zabawek dla małych dzieci zawiera wydana przez dyskont Pepco gazetka w numerze świątecznym. Jest do kupienia edukacyjny stolik-bębenek na baterie, z dźwiękiem i regulacją głośności, który można zawiesić na łóżeczku dziecka. Do wyboru jest kolor zielony lub różowy.

Przedszkolakowi można kupić tablicę kredowo-magnetyczną Świnka Peppa, z pisakiem, kredą, gąbką i setką magnesów w zestawie. Można na niej tworzyć prawdziwe „kolaże” z magnetycznymi zwierzątkami, słońcem namalowanym kolorową kredą i chmurkami wyczarowanymi za pomocą pisaka.

Mała elegantka z pewnością ucieszy się z zestawu do stylizacji paznokci z suszarką na baterie, akcesoriami do pielęgnacji i zdobienia (w tym brokat) oraz trzema rodzajami lakieru. Baterie nie wchodzą w skład zestawu, sprzedawane są osobno.

Jest też lodziarnia z dźwiękiem, składająca się z wózka z parasolem, foremek do lodów, lizaków i naklejek. Baterie, podobnie jak w przypadku poprzedniej zabawki, trzeba kupić oddzielnie.

Książki dla dzieci

W zasadzie książki te są do czytania przez rodziców, choćby dostępne w Biedronce „Usypianki dla najmłodszych” czy pięcioksiążkowy zestaw bajek „Tupcio Chrupcio” o sympatycznej myszce. Bajki i baśnie pobudzają wyobraźnię małego dziecka, a przeczytane przez mamę lub tatę do poduszki zapewnią dobry, głęboki sen po pełnym wrażeń wieczorze wigilijnym.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.