- Reklama -

- Reklama -

Muzyk z Majdanu zbiera na płytę

Mateusz Guzorczuk, muzyk z Majdanu Nowego, ma przed sobą ambitne zadanie. O pomoc prosi mieszkańców i czytelników Nowej Gazety Biłgorajskiej: - Chcę wydać płytę z utworami patriotycznymi do słów józefowskiego poety Mieczysława Romanowskiego, który był nie tylko wielkim poetą, ale również bohaterem Powstania Styczniowego i poległ podczas bitwy - mówi kompozytor i wokalista z gminy Księżpol.

- Reklama -

Mateusz prace nad swoją pierwszą płytą rozpoczął przy końcu 2019 roku. Wtedy światło dzienne ujrzał jego utwór „Trasa”. W ubiegłym roku w końcu ukazało się w końcu debiutanckie wydawnictwo, a po nim seria kilkunastu koncertów koncertów nie tylko w powiecie biłgorajskim.
Autor tekstów i aranżacji chce iść za ciosem:
Mulawa podziękowania
 – Od dawna chodził za mną pomysł nagrania płyty z nieodkrytą jeszcze, lub niewykorzystaną muzycznie poezją rodzimych poetów. Główną motywacją było natknięcie się na osobę Mieczysława Romanowskiego, który był nie tylko wielkim poetą, ale również bohaterem Powstania Styczniowego, poległ podczas bitwy w moich rodzinnych stronach. Na płycie nie zabraknie też utworów powstałych z wierszy takich poetów jak Krystyna Krahelska, Edward Słoński, czy nawet jeden bardzo mało znany wiersz Juliusza Słowackiego. Prace nad tym projektem ruszyły już ponad rok temu, ale ze względu na ogromne zapotrzebowanie finansowe zostały wstrzymane – mówi Guzorczuk.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

 Koszt nagrań i obróbki nagranego materiału jest bardzo duży, stąd pomysł o rozpoczęciu  zbiórki:
Początkowo byłem sceptycznie nastawiony do takiej formy zebrania funduszy, ale po namowie znajomych i niektórych członków rodziny zdecydowałem, że spróbuję – tłumaczy muzyk z gminy Księżpol. 
Zbiórka trwa, ale wpłat póki co jest niewiele. Gotowe są już aranżacje do wszystkich wybranych wierszy, można już rozpocząć nagrywanie w studio, ale nadal brakuje funduszy. Pomoc młodemu artyście z Majdanu Nowego zaoferowali m.in. Jan Kowal „Biłgorajczyk” oraz Rada Rodziców szkoły podstawowej w Majdanie Starym, uczniem której był Mateusz. Pomóc może też każdy mieszkaniec i to bez wychodzenia z domu.
Cel internetowej zbiórki to 18 tysięcy złotych. Może ktoś z lokalnych przedsiębiorców, albo … kandydatów w wyborach samorządowych, zechce wesprzeć choćby drobną wpłatą? Na stronie internetowej www.wspieram.to wystarczy znaleźć: Nagranie płyty z poezją patriotyczną.
Za wsparcie projektu przewidziane są nagrody. Od imiennych podziękowań, płytę z autografem, a nawet specjalny koncert, który muzyk z Majdanu Nowego zagra specjalnie dla ciebie razem ze swoim zespołem.

 

Tu link do wpłat:  zbiórka

 

- Reklama -

4 Komentarze
 1. MENEL mówi

  Zbiera, to do dzieła po rowach puszki leżą ,,,,nieprzyjemne z porzytecznym-powodzenia!!!

 2. J mówi

  zdrowy niech dziada z siebie nie robi tylko idzie do roboty

 3. Znafca mówi

  Nie muzyk, tylko grajek… 🙂

 4. Józek mówi

  potrzebuje pracownika na budowę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.