- Reklama -

Muzyczna przygoda

W ostatnich dwóch miesiącach dzieje się bardzo dużo w życiu artystycznym śpiewaczki ludowej z Zastawia. Pani Janinka Pydo wzięła udział w trzech projektach muzycznych, o których głośno jest i będzie w całej Polsce.

16 sierpnia br. pani Janina wystąpiła w koncercie re:tradycja podczas Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie. Koncert odbył się na dziedzińcu zamkowym. Wystąpiła ze wspaniałymi muzykami: Dorotą Miśkiewicz oraz Henrykiem Miśkiewiczem, a także z kapelą w składzie: Zbigniew Butryn, Sebastian Pikula i Piotr Deptuła. (Dziękujemy Karolinie Waszkiewicz i całej ekipie organizatorów z Warsztatów Kultury za miłe przyjęcie, opiekę i zaproszenie do wspaniałego projektu.) Panie zaśpiewały wspólnie cztery utwory: „Oj smutne moje wesele” – melodia Janina Pydo, „Raz mi przez Zastawie dróżka wypadła” – utwór pani Janiny, ”Nie siadoj, nie gadoj” – utwór tradycyjny zmieniony przez panią Janinę oraz „Oj kot, pani matko” w wersji Romana Polańskiego z filmu Wajdy „Zemsta”. Występ tej doborowej ekipy tak bardzo się spodobał, że dziedziniec placu zamkowego rozbrzmiał od owacji na stojąco, nie brakowało również bisów. Mnóstwo energii, żartów i pięknego muzykowania rozbawiło i jednocześnie wzruszyło publiczność.

Na scenie koncertu tradycyjnie wystąpili również: Adam Bałdych, Krzysztof Dys z kapelą Jana Kmity, Katarzyna Groniec i Zespół Śpiewaczy z Dobrowody oraz Monika Brodka z Barbarą Biegun i kapelą Ficek/Blachura.

W czerwcu pani Janina wraz z Dorotą Miśkiewicz brały udział w nagraniu do programu TVP Kultura „Szlakiem Kolberga” w reżyserii Grzegorza Jankowskiego (emisja we wrześniu 2019 r). To również były dwa dni spędzone w domu pani Janiny z ekipą filmową, która dostarczyła wielu radości i wspaniałych przeżyć. To właśnie tam, na planie zdjęciowym pani Janina poznała Dorotę Miśkiewicz, które nie tylko uczyły  się nawzajem piosenek, ale wspólnie spędzały czas przy wieszaniu prania, malowaniu się, rozmawianiu o życiu, miłości i codzienności.

Pani Janina wzięła udział również w nagraniu do filmu artystycznego, dokumentalnego pt. „Dzień i noc” Katarzyny Machałek i Łukasza Machowskiego. Nagrania miały miejsce w połowie sierpnia.

*

- Reklama -

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.