- Reklama -

- Reklama -

Model to nie tylko opakowania…

W poniedziałkowe popołudnie 25 listopada w sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbyła się gala "Aktywni z Modelem". Zaprezentowane na niej zostały trzy projekty, które dzięki wsparciu firmy Model Opakowania Sp. z o.o. mogły zostać zrealizowane.

- Reklama -

Grupa Model swoją historię rozpoczęła 138 lat temu. W Polsce pierwszy zakład tej spółki powstał w Biłgoraju w 1998 r., oprócz tego w naszym kraju funkcjonują jeszcze 2 inne zakłady w Czosnowie i w Nowej Soli. W poniedziałkowej gali udział wzięli przedstawiciele jednostek współpracujących z firmą Model Opakowania Sp. z o.o. oraz realizatorzy 3 dofinansowanych przez nią projektów. Na początku spotkania przedstawiona została historia tej firmy, a następnie zaprezentowano trzy zrealizowane już pomysły. 

Firma Model to nie tylko opakowania, to też fundusz grantowy, który od lat funkcjonuje i z którego korzystają lokalne organizacje. Ważne jest dla nas rozwijanie pasji talentów, wyrównywanie szans edukacyjnych, promocja aktywnego wypoczynku, konkurs wymodeluj swoje marzenia, oraz inspirowanie do twórczej aktywności – mówiła Katarzyna Ferens-Paczwa, specjalista ds. marketingu w Model Opakowania sp. z o.o.  

 

toyota Yaris

Mariusz Polowy w imieniu regionalistów, pasjonatów literatury przedstawił koncepcję realizowanego projektu pt. „Przywracamy pamięć o Wacławie Żmudzkim”. Projekt ten zakładał wydanie publikacji na temat twórczości oraz sylwetki pisarza pochodzącego z naszych stron. Do tej pory udało się wydać 200 egzemplarzy książki zatytułowanej Wacław Żmudzki, Nowele. Pozycja zawiera biografię oraz 9 nowel, które w większości opowiadają o trudnej sytuacji chłopów polskich po powstaniu styczniowym. Na temat tej publikacji odbyły się już pierwsze spotkania w bibliotekach, planowane są także wykłady w szkołach średnich powiatu biłgorajskiego.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Drugi z dofinansowanych przez firmę Model Opakowania projekt nosi nazwę „Narciarstwo zjazdowe wśród dzieci z terenów wiejskich jako sport całego życia”. Koncepcję działań przedstawił Zenon Tchórzewski, a polegały one w głównej mierze na przeprowadzeniu zajęć z narciarstwa dla kilkudziesięciu młodych osób z terenu gminy Frampol. W ramach tego projektu 25 uczniów miało także szansę i możliwość wyjazdu na białą szkołę do Zakopanego.

Trzeci projekt „Portret bez barier” dotyczył wydania kalendarza, w którym modelkami są niepełnosprawne intelektualnie dziewczęta. Projekt ten zrealizowany został przez Ewę Rzeźnik, nauczyciela Zespołu Szkół Specjalnych w Biłgoraju. Opisywaliśmy go w artykule: Niepełnosprawni również są piękni (kliknij tutaj).

Po uroczystej gali w Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się również wernisaż  fotografii wykorzystanych w tym  niezwykłym kalendarzu.

Zdjęcie: media społecznościowe

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.