kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

70 lat biblioteki

22 listopada w Biszczy świętowano okrągły jubileusz Gminnej Biblioteki Publicznej. Były podziękowania oraz jubileuszowy tort.

- Reklama -

22 listopada w Biszczy odbyło się coroczne spotkanie miłośników poezji poświęconej pięknu Ziemi Biszczańskiej.

Tegoroczne spotkanie było dla nas wyjątkowe z kilku powodów. Pierwszy z nich to jubileusz 70-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej. Z tej okazji pozwoliliśmy sobie na chwile wspomnień związanych z biblioteką, a także podziękowania osobom i instytucjom, które od lat wspierają jej działalność – mówi Ewa Szabat z Gminnej Biblioteki Publicznej w Biszczy.

Wspominaliśmy także nasze zmarłe poetki panią Annę Bandos i Julię Strzałkę – dodaje.

toyota Yaris

Na spotkaniu wręczono również nagrody laureatom konkursu na „Najaktywniejszego czytelnika 2018 roku”. W Biszczy był nim Gabriel Słoma, w Bukowinie Gabriela Maciocha, a w Goździe Lipińskim Maja Ćwikła.

Podczas spotkania swoje autorskie wiersze prezentowało 12 poetów młodego pokolenia z Samorządowego Zespołu Szkolnego im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Góździe Lipińskim oraz lokalne poetki pani Stefania Książek i Danuta Płoucha.

Gminna Biblioteka Publiczna w Biszczy powstała w 1949 roku. Na początku swojej działalności mieściła się w domach prywatnych i kilkakrotnie zmieniała swoją siedzibę. Przez jakiś czas mieściła się w starej nieistniejącej już szkole podstawowej. Od 1993 roku ma już osobną lokalizację. W 1994 roku nastąpiło połączenie biblioteki z Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

W bibliotece pracowali: Henryk Wróblewski, Anna Grabek-Gałka, Paweł Dajnowski, Janina Golik-Kiszczak, Roman Petlak, Janina Bondyra, Józef Stępniowski, Wiktoria Rozmyślak, Krystyna Surmacz, Danuta Schab, Czesława Partyka, Helena Buczek, Maria Szeliga, Maria Sarzyńska a obecnie Ewa Szabat.

Przy bibliotece działa Dyskusyjny Klub Książki (grupa młodzieżowa i dziecięca) oraz Klub Malucha.

Biblioteka prowadzi także archiwum życia społecznego gminy Biszcza. W tym celu została utworzona strona internetowa Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej, na której umieszczane są stare fotografie oraz dokumenty obrazujące życie mieszkańców w dawnych czasach. Link do strony http://biszcza.archiwa.org/.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.