- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Młodzież z gminy Księżpol w finale konkursu „Kierunek – przyszłość”

W Rzeszowie trwa finał międzynarodowego konkursu dla młodzieży z okazji Dnia Współpracy Europejskiej 2019 Kierunek – Przyszłość. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Celem konkursu jest rozwijanie potencjału i możliwości młodzieży mieszkającej w obszarze przygranicznym jako drogi do lepszej przyszłości. W finale bierze udział blisko setka uczniów z Polski, Białorusi i Ukrainy. Wśród nich dzieci ze Szkoły Podstawowej w Księżpolu i Majdanie Starym.

- Reklama -

Uczniowie z 3 krajów, tworzący mieszane, transgraniczne zespoły uczestniczą w grach, warsztatach i innych aktywnościach. Młodzi ludzie mają okazję pokazać swoją kreatywność, wiedzę i umiejętności, zawrzeć nowe znajomości oraz zdobyć ekscytujące doświadczenia. Wszystko to poprzez pracę nad wspólnymi zadaniami z czterech dziedzin: techniki, sztuki, śpiewu i tańca. Uczestnicy wzięli też udział w grze terenowej na terenie kampusu Politechniki Rzeszowskiej.

Wydarzenie koordynuje Biuro Oddziału Współpracy Transgranicznej PL-BY-UA 2014-2020 w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.

Foto: https://w.prz.edu.pl

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.