- Reklama -

- Reklama -

Renata Piątkowska w Aleksandrowie

Pisarka Renata Piątkowska spotkała się z czytelnikami w Aleksandrowie 11 września bieżącego roku. Uczestniczyły w nim dzieci z klas I- III Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie i klubowiczki z DKK.

Autorka opowiadała o swoich książkach, o tym jak przygotowuje się do ich pisania. Dzieci bardzo zaciekawiła opowieść oparta na faktach autentycznych o niezwykle mądrej kotce Wierusi, która znalazła się w książce „Mruk. Opowiadania o kotkach, kotach i kociskach”. Pisarka okazała się bardzo ciepłą osobą czym zjednała sobie aleksandrowskich czytelników. Bardzo ciekawe było także czytanie przez towarzyszącą pisarce lektorkę Elżbietę Malwinę Kożurno fragmentu książki „To się nie mieści w głowie”.

W dalszej części spotkania autorka odpowiadała na pytania zadane przez publiczność i wpisywała dedykacje czytelnikom w swoich książkach. Na zakończenie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Ilustrujemy książki Renaty Piątkowskiej”. Dzieci słuchały fragmentów książek pisarki a następnie rysowały do nich ilustracje. Laureatom dyplomy i książki z autografem wręczyła sama autorka. Maluchy także wręczyły na pamiątkę pisarce wszystkie prace. W organizację konkursu zaangażowały się bibliotekarki szkolne Ewa Jastrzębska i Joanna Margol, nauczyciel plastyki Kazimiera Bielak oraz wychowawczynie klas I- III.

- Reklama -

Najmłodsi pokochali twórczość autorski za ciekawe i pełne ciepła opowieści oraz humor. Taka wizyta to jeden z bardziej, skutecznych środków, który zachęca dzieci do czytania książek.  Spotkanie odbyło się w ramach programu  Dyskusyjne Kluby Książki, który jest realizowany we współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lubinie.

 

 

Renata Piątkowska – jedna z najbardziej znanych współczesnych polskich autorek książek dla najmłodszych. Mama Marty i Kacpra, ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, mieszka w Bielsku Białej. Jest miłośniczką dobrego malarstwa, uwielbia jeździć konno i kocha psy. Jej książka „Wieloryb” otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, „Na wszystko jest sposób” i „Hebanowe serce” zostały nagrodzone w I i IV konkursie im. Astrid Lindgren, a „Wszystkie moje mamy”  zdobyła I nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka.  Jej książki zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Za całokształt twórczości pisarka otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz, a w marcu 2016 dołączyła do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu. W 2018 roku została odznaczona Medalami za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka Infantis Dignitatis Defensori i Ludziom Czyniącym Dobro.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.