- Reklama -

- Reklama -

Misterium Męki Pańskiej w Goraju

W Niedzielę Palmową, rozpoczynającą Wielki Tydzień, w parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Goraju przedstawiono Misterium Męki Pańskiej.

- Reklama -

Pod reżyserią ks. Pawła Krzaczka, aktorzy wprowadzili uczestników wydarzenia w mistyczne przeżywanie treści Triduum Paschalnego, jako najważniejszego wydarzenia w roku liturgicznym Kościoła katolickiego. Organizowanie takich przedsięwzięć przyczynia się do szerzenia kultury i tradycji w lokalnej społeczności oraz jest impulsem do dalszych działań na polu kultury. Misterium stanowi świetną okazję, by w zadumie oddać się refleksji dotyczącej życia, śmierci i tajemnicy Zmartwychwstania, tym samym przygotowując się do Świąt Wielkanocy.
Przedstawienie Misterium Męki Pańskiej odbyło się po raz pierwszy w kościele parafialnym w Goraju. Głównym organizatorem przedsięwzięcia była parafia pw. św. Bartłomieja w Goraju, Gminny Ośrodek Kultury w Goraju, Starostwo Powiatowe oraz Gmina Goraj. W wydarzeniu wzięło udział ponad 30 aktorów amatorów, pasjonatów sztuki teatralnej, którzy wcielili się w rolę Jezusa, Piotra Apostoła, Piłata, Kajfasza, Apostołów, kapłanów Sanhedrynu, żołnierzy a także kobiet jerozolimskich.
/GOK Goraj

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.