- Reklama -

- Reklama -

Mirela Dziduch laureatką Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W dniach 28 i 29 maja na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy odbyły się eliminacje centralne XLIV 2020/2021 edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

- Reklama -

W tegorocznym finale wzięło udział 207 uczniów szkół średnich z całej Polski. Uczniowie rywalizowali w 11 blokach tematycznych.

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju reprezentowała uczennica Mirela Dziduch z klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w bloku tematycznym gastronomia, w którym brało udział 26 uczniów.

Olimpiada składała się z dwóch części: teoretycznej, w której uczestnicy rozwiązywali test składający się z 60 pytań oraz części praktycznej, gdzie uczestnicy musieli rozwiązać 3 zadania praktyczne.

- Reklama -

Po zmaganiach finałowych Mirela znalazła się w „dziesiątce” najlepszych w bloku gastronomia i otrzymała tytuł laureata XLIV 2020/2021 edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku gastronomia.

Uczennicę do Olimpiady przygotowywały Iwona Szeptuch i Anna Brodaczewska nauczyciele przedmiotów zawodowych w ZSZiO w Biłgoraju.

Organizatorem wydarzenia był Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Patronem medialnym XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal Agropolska.pl.

Gratulujemy Mireli sukcesu!

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź