- Reklama -

- Reklama -

Można już korzystać z usługi „Door to door” (audio)

1 czerwca 2021 r. został uruchomiony projekt "Door to door – bliski powiat biłgorajski". Dzięki dofinansowaniu niemalże miliona złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych każdy mieszkaniec powiatu wykluczony pod względem mobilnym będzie miał możliwość dojechania do urzędu czy lekarza.

- Reklama -

– Projekt Bliski Powiat Biłgorajski będzie realizowany przez 22 miesiące w okresie od 1 stycznia 2021 r. do 31 października 2022 r. na terenie całego powiatu biłgorajskiego, gdzie ponad połowa to gminy wiejskie. Po zakończeniu projektu zakres i poziom usług zostanie utrzymany przez kolejne 19 miesięcy, czyli do 31 maja 2024 r. – podsumował Andrzej Łagożny, członek zarządu powiatu. 

Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski: 

Beata Strzałka, poseł na Sejm RP: 

Mulawa wybory do 05.04.2024

Warunkiem skorzystania z usługi jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który złożyć można bezpośrednio w biurze projektu, można wysłać e-mailowo lub telefonicznie. Oprócz tego należy wypełnić oświadczenie, aby móc skorzystać z usługi indywidualnego transportu „Door to door”. Oprócz kierowców zatrudnieni są również opiekunowie, którzy pomogą osobom dotrzeć do samochodu, a później do miejsca docelowego – precyzuje Łukasz Pracoń, kierownik Biura Organizacji i Administracji. 

Celem projektu jest umożliwienie jednostkom samorządu terytorialnego prawidłowego przygotowania i wdrożenia usługi transportowej „Door to door” dla osób z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności, obejmuje pomoc w wydostaniu się z mieszkania lub innego miejsca, przejazd i pomoc w dotarciu do miejsca docelowego. Usługi realizowane będą przy pomocy specjalistycznego pojazdu dostosowanego do przewożenia osób z niepełnosprawnością. Głównym celem projektu jest ułatwienie integracji społeczno-zawodowej osób z potrzebami wsparcia w zakresie mobilności poprzez zapewnienie przez powiatbiłgorajski usług indywidualnego transportu „Door to door” oraz poprawę dostępności wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Projekt „Door to door” ma przyczynić się m.in. do zwiększenia szans rozwoju tych osób, udział w edukacji, korzystania z infrastruktury społecznej i zwiększenia aktywności zawodowej.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Jestem bardzo wdzięczny, że taki program powstał w naszym mieście, że pozyskane auta będą nam pomagały. Moje stowarzyszenie w dużej mierze skupia osoby z niepełnosprawnością ruchową i wiem, że to usługa bardzo nam się przyda  – mówi Jarosław Stelmach, zastępca prezesa zarządu Stowarzyszenia Integracyjno-Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych „SIRON” w Biłgoraju. 
W ramach projektu zostaną zatrudnieni kierowcy, dyspozytorzy i asystenci. Pracownicy zostaną przeszkoleni także z zakresu komunikacji z klientem o szczególnych potrzebach. Została uruchomiona i wyposażona dyspozytornia oraz zakupione 2 środki transportu dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.
red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.