- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Minister Romanowski odwiedził jednostki OSP w gminie Biłgoraj

W minioną sobotę w Urzędzie Gminy Biłgoraj odbyło się uroczyste przekazanie druhom z terenu tej gminy sprzętu z Funduszu Sprawiedliwości o łącznej wartości blisko 150 tys. zł. Po tym wydarzeniu minister Marcin Romanowski dokonał osobistej wizytacji i odwiedził poszczególne jednostki OSP w gminie Biłgoraj.

O przekazaniu sprzętu pisaliśmy już w artykule: 150 tys. zł dla druhow z gminy Bilgoraj z Funduszu Sprawiedliwosci (KLIKNIJ TUTAJ).

W sobotę 20 lutego wiceminister sprawiedliwości spotkał się ze strażakami ochotniczych jednostek straży pożarnej w Smólsku, Soli, Bidaczowie, Gromadzie, a także Dereźni Solskiej. Wiceministrowi przedstawiono obecną sytuację dotyczącą wyposażenia, sprzętu i umundurowania druhów. Zapoznano go również z potrzebami i wyzwaniami poszczególnych jednostek. W wizytacji uczestniczyli: wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik, wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński, st. bryg. Mirosław Bury, komendant powiatowy PSP w Biłgoraju, a także Andrzej Borowiec, asystent społeczny wiceministra Marcina Romanowskiego. 

- Reklama -

To wyjątkowa sytuacja, że przedstawiciel Rządu RP odwiedza nasze jednostki OSP. Cieszymy się niezmiernie, że mamy możliwość osobistej rozmowy i przedstawienia naszych problemów – zauważa Marek Zarosa, strażak ochotnik ze Smólska. 

Na jutro, tj. sobotę 27 lutego, zaplanowane są wizytacje pozostałych pięciu jednostek OSP w gminie Biłgoraj z udziałem wiceministra Romanowskiego. Minister kolejno odwiedzi OSP w Hedwiżynie, OSP w Korytkowie, OSP w Jędrzejówce, OSP w Ciosmach oraz OSP w Dąbrowicy. 

red. 

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Ricardo mówi

    “Bicie kobiet w domu nie może być w Polsce ścigane z urzędu, bo byłoby to za dużo pracy dla Policji”… 🙃😏

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.