- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

„Taksówka powiatowa”

Samorząd powiatu biłgorajskiego pozyskał dofinansowanie do projektu "Bliski Powiat Biłgorajski". Dzięki temu mieszkańcy wykluczeni mobilnie będą mogli skorzystać z dowozu m.in. do urzędu i lekarza.

- Reklama -

O projekcie „Bliski Powiat Biłgorajski” podczas sesji Rady Powiatu Biłgorajskiego mówił Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski. – Będzie możliwość dowiezienia mieszkańca do Biłgoraja do urzędu, lekarza czy w celu załatwienia innych niezbędnych spraw – mówi starosta. Dodaje, że obecnie trwa etap konsultacji społecznych – ustalenia regulaminu i wpisania zasad. – W ramach projektu zakupimy dwa samochody i zatrudnimy dwóch kierowców. Szacujemy, że projekt w pełni zacznie funkcjonować od 1 czerwca 2021 roku – informuje włodarz powiatu. Kwota dofinansowania wyniesie 1 mln zł.

Dzięki realizowanej usłudze transportowej osoby z niepełnosprawnością lub o ograniczonej mobilności będą miały zapewnione wsparcie związane z możliwością rozwijania aktywności w życiu społecznym, zawodowym i publicznym.

- Reklama -

Projekt grantowy „Bliski Powiat Biłgorajski” realizowany jest w ramach projektu „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych” realizowanego przez PFRON z POWER 2014-2020, Oś Priorytetowa II, Działanie 2.8.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Romi mówi

    Podejrzewam że będzie tak: Jeden kierowca to szfagier drugi to wujka syn. Wegług pisowskiego programu „Rodzina na swoim

  2. Rycho Rysiński mówi

    Nie chcę być złośliwy, ale znam życie. Będzie tak, że jedni po znajomości będą nadużywać tej „usługi”, gdy inni nie będą mogli z niej skorzystać. Obym się mylił… 🙁

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.