- Reklama -

Mimo problemów Łada wraca do gry

Na początku sierpnia, zarząd klubu sportowego Łada Biłgoraj wydał oświadczenie w sprawie problemów związanych z rozpadem głównej drużyny. Jednak pojawiło się światełko w tunelu i już 9 sierpnia zawodnicy Łady Biłgoraj zagrają w meczu wyjazdowym.

W czwartkowe popołudnie na stronie facebookowej klubu sportowego Łada Biłgoraj pojawiło się zaproszenie do wsparcia w kibicowaniu zawodnikom Łady podczas najbliższego meczu wyjazdowego. Oznacza to, że mimo problemów Łada Biłgoraj znów wraca do gry.

– Sytuacja naszego Klubu nie jest komfortowa, ale wierzymy, że przed nami wiele sportowych radości! Już w najbliższą niedzielę udamy się na wycieczkę do Werbkowic i nikogo nie powinniśmy namawiać na obecność! Budzimy się z covidowego snu i ruszamy w trasę za naszą ukochaną Ładą! – można przeczytać na stronie internetowej Łady Biłgoraj.

Jest to wiadomość, na którą wielu kibiców Łady długo czekało, po oświadczeniu wydanym przez klub sportowy, które nie wróżyło najlepiej klubowi. Wszystkiemu oczywiście winne są pieniądze.

– Kilku zawodników po latach treningów w Ładzie zdecydowało się opuścić klub w poszukiwaniu lepszych ofert. W efekcie rozpadł się trzon drużyny, co wprowadziło niepewność w szeregi pozostałych piłkarzy. Próby zaproszenia do udziału w treningach zawodników z okolicznych miejscowości spełzły na niczym, bo najzwyczajniej w świecie Łada nie mogła zaoferować im więcej, niż są w stanie uzyskać od innych często dużo mniejszych klubów – informuje zarząd Łady Biłgoraj.

Jak mówią kibice, wszyscy wiedzieli o problemach Lady związanych z płaceniem swoim zawodnikom. Jednak zarząd klubu robił wszystko, co mógł, żeby stworzyć nowy skład drużyny, który wziąłby udział w rozgrywkach piłki nożnej.

- Reklama -

– W dalszym ciągu zapraszamy wszystkich chętnych do trenowania w zespole seniorów i w grupach juniorskich. Mamy nadzieję zacząć współpracę z pasjonatami piłki nożnej na poziomie amatorskim, na miarę możliwości organizacyjnych i sportowych, w IV lidze lub być może, na którymś z niższych szczebli rozgrywkowych. Głęboko wierzymy, że lokalna piłka może się odrodzić w takim kształcie, jaki pamiętamy z dawnych czasów, które mieszkańcy Biłgoraja z rozrzewnieniem wspominają. Być może jest to naiwna postawa, ale w naszym odczuciu bardzo słuszna, o czym prawdopodobnie w najbliższych latach przekona się większość klubów w regionie. A wszystkiemu winne jak zwykle są… pieniądze – informuje zarząd.

Po odejściu kluczowych zawodników zarząd Łady jednak nie poddał się. Mimo problemów udało się skompletować drużynę, która już w najbliższą niedzielę będzie mogła stawiać czoła rywalowi.

~ Kuliński Michał

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.