RK detailing

- Reklama -

Mieszkańcy nie chcą masztu telefonii

Mieszkańcy gminy Goraj robią wszystko, aby w ich miejscowości nie doszło do budowy wieży telefonii komórkowej. Petycję w tej sprawie złożyli m.in. do Starostwa Powiatowego.

Mieszkańcy Jędrzejówki i Majdanu Abramowskiego w gminie Goraj nie chcą, aby nieopodal ich zabudowań stanęła wieża telefonii komórkowej. Zaniepokojeni mieszkańcy wystosowali petycje do władz gminy Goraj, a także Starostwa Powiatowego. Sprzeciwiają się w niej budowie wieży. Załączyli również ponad 120 podpisów poparcia. 

- Reklama -

Mieszkańcy nie są przeciwni inwestycji. Nie akceptują planowanej lokalizacji i wnoszą o jej zmianę. – Wnosimy o wznowienie terminu do wnoszenia wniosków, sprzeciwów i zastrzeżeń w tej sprawie. Nasz wniosek popieramy argumentami – podkreślają mieszkańcy. Wymieniają następujące argumenty przeciwko planowanej inwestycji: zbyt bliska odległość od gospodarstw i budynków mieszkalnych; negatywny wpływ promieniowania na otoczenie; spadek wartości działek sąsiadujących, zmniejszenie ich atrakcyjności; obniżenie atrakcyjności turystycznej; zbyt bliska lokalizacja od wieży widokowej; zbyt bliska odległość od istniejącego już masztu; brak jasnej i czytelnej informacji dla mieszkańców o inwestycji; negatywny wpływ na pszczoły, a co za tym idzie negatywny wpływ na uprawy rolne; brak jasnej i czytelnej informacji, jaka technologie będzie umieszczona na maszcie; sprzyjające warunki wyładowań atmosferycznych negatywnie oddziaływujących na mieszkańców, florę i faunę; brak badań na oddziaływanie nadajnika na ciało ludzkie.

Postępowanie w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego dla inwestycji pn.: “Budowa stacji bazowej telefonii komórkowej nr BIL 4413A w miejscowości Jędrzejówka działka nr 438, gm. Goraj” zostało wszczęte 21 lipca br. 2 października wójt gminy Goraj wydał zawiadomienie, w którym informuje, że decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji nie zostanie wydana w terminie. Ma to związek z koniecznością  zawiadomienia w drodze obwieszczenia o wszczęciu postępowania mieszkańców miejscowości Majdan Abramowski. – Planowana inwestycja może oddziaływać na obszar nieruchomości, położonych w Majdanie Abramowskim, na co wskazują protesty mieszkańców miejscowości Jędrzejówka i Majdan Abramowski, co do lokalizacji planowanej inwestycji. Przewidywany termin załatwienia sprawy to 30 października 2020 roku – informuje Antoni Łukasik, wójt gminy Goraj. 

 

- Reklama -

- Reklama -

5 Komentarze
 1. Janeczek mówi

  Podobne protesty były w wielu miejscowościach,ale maszt telefonii komórkowej zostały zbudowane.Podobnie będzie i tutaj.

 2. To ja mówi

  Ciemny narodzie schowaj się w piwnicy i czekaj na armagedon.
  Już raz władzę wybraliście a teraz decydujecie za innych i pozbawiacie dostępu do sieci komórkowych.

 3. Tomasz mówi

  Kazdy kto sie potpisal nosi telefon w kieszeni i co nieboi sie o jaja pozdrawiam

 4. dziadek mówi

  Na miejscu inwestora postawił bym maszty z zagłuszaniem sygnału. Wtedy mieszkańcy by na kolanach przyszli żeby im internety włączyć.

 5. Zenua mówi

  Drugi Kraśnik. Ciemnogrod jakich mało. Niech telefony też powyrzucaja nie dzwonią nie korzystają z internetu. Jednym słowem cyrk.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.