- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Już 40 lat z nami (Film)

W niedzielę 11 października w Majdanie Starym odbyły się uroczyste obchody dwóch wspaniałych rocznic. To właśnie tego dnia jubileusze świętowały zespół z Majdanu Nowego oraz Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu.

- Reklama -

Galeria zdjęć:

Jubileusz rozpoczął się uroczystą Mszą świętą, podczas której zgromadzeni wierni dziękowali Panu Bogu za 40 lat zespołu oraz prosili o dalsze łaski na przyszłość.

– Do świątyni przychodzimy z dziękczynieniem modlić się i dziękować Panu Bogu za życie, wiarę oraz za to, że jesteśmy dziećmi Bożymi, ale i w innych okolicznościach. Dzisiaj spotykamy się tutaj, aby wspólnie dziękować za 40 lat istnienia zespołu śpiewaczego z Majdanu Nowego – mówi ks. Adam Sobczak, proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Majdanie Starym.

- Reklama -

Następnie wydarzenie przeniosło się do budynku Wiejskiego Domu Kultury w Majdanie Starym, gdzie odbyła się część oficjalna i koncert jubileuszowy. To właśnie w jego ścianach zaproszeni goście składali życzenia wokalistkom z Zespołu Śpiewaczego z Majdanu Nowego, ale nie tylko.

– Dzisiejsza uroczystość to także inny piękny jubileusz. Dzisiaj świętujemy również 50 lat działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu. Jego historia, jak i historia zespołu z Majdanu Nowego są ściśle związane ze sobą – mówi Natalia Kyc, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu.

Z okazji 50-lecia działalności jubilaci otrzymali wiele życzeń oraz podziękowań. Wśród nich znalazły się kwiaty, grawertony okolicznościowe, a nawet odznaczenie pamiątkowe, czyli Medal Województwa Lubelskiego. Odznaczenia otrzymały Krystyna Wryszcz oraz Stanisława Tatar-Budzyńska.

Życzenia złożyło wielu zaproszonych gości, życząc jubilatom kolejnych wspaniałych lat wspólnego śpiewania.

– 40 lat to już nie szalona młodość, młodość durna i chmurna, ale już pewna dojrzałość i to jest wielka wartość waszej inicjatywy. Potraficie przekazywać wasze, tak ważne doświadczenie kolejnym pokoleniom w tej sztafecie, abyśmy wspólnie tworzyli nasza małą ojczyznę. Właśnie za to chciałbym wam podziękować, jednocześnie życząc wam kolejnych lat sukcesów oraz radości z tego, co robicie – mówi Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.