- Reklama -

Międzyszkolne zawody lekkoatletyczne (FILM)

26 września odbyła się licealiada na kompleksie sportowym OSiR w Biłgoraju. Wzięło w niej udział pięć szkół ponadpodstawowych z terenu naszego powiatu.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 10.30 na boisku OSiR w Biłgoraju. Z konkurencji drużynowych dwie pierwsze awansują do zawodów rejonowych oraz zawodnicy i zawodniczki, którzy zajmą pierwsze, drugie lub trzecie miejsce. Wśród uczestników dzisiejszych zawodów znalazło się około 28 uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Uczniowie pięciu szkół ponadpodstawowych startowali w takich konkurencjach jak:

  • Biegowe: 100, 400 metrów. 800 metrów dla dziewcząt oraz 1500 metrów dla chłopców.
  • Pchnięcie kulą
  • Skok w dal
  • Rzut oszczepem

- Reklama -

 – Dzisiejsze zawody to zawody lekkoatletyczne więc jest wiele konkurencji. Myślę, że we wszystkich się dobrze prezentujemy. Jednak bieg na 400 metrów i pchnięcie kulą to takie nasze Michałki czyli te, które nam najlepiej wychodzą – mówi Adam Osuch, nauczyciel wychowania fizycznego w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. – Przede wszystkim organizujemy zajęcia po lekcjach kiedy jeszcze uczniowie się nie rozeszli. Staramy się w każdym wolnym momencie przygotować się do zawodów. Obecne są one tylko jednym z etapów, które chcemy przejść. Jak co roku dochodzimy do edycji wojewódzkiej gdzie regularnie zdobywamy medale. Mam nadzieję, że w tym roku powrócimy na podium medalowe a w przyszłym powalczymy o dobre wyniki na arenie krajowej – opowiada.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.