- Reklama -

Liceum zlikwidowane

Niegdyś Liceum Ogólnokształcące w Józefowie cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży.

Od kilku lat nie było do niego naboru. Władze Józefowa nie miały wyjścia. Szkołę trzeba było zlikwidować. Proces ten był długi. Jeszcze w minionym roku Rada Miejska w Józefowie przyjęła uchwałę o rozwiązaniu miejscowego zespołu szkół samorządowych i likwidacji liceum ogólnokształcącego. Do niedawna SZS tworzyły LO i gimnazjum, które zostało zlikwidowane w związku z reformą systemu oświaty. Po jej wprowadzeniu gmina liczyła, że część miejscowej młodzieży zechce kontynuować naukę w liceum, ale nabory nie cieszyły się zainteresowaniem. W tym roku zgłosił się tylko jeden kandydat, dlatego radni uznali, że likwidacja LO i rozwiązanie SZS są konieczne.

Radni Rady Miejskiej w Józefowie zdecydowali, że ostatnim dniem funkcjonowania szkoły jest 31 sierpnia br. Po tej dacie szkoły już nie będzie. Mienie, należności i zobowiązania pozostałe po likwidacji szkoły przejmuje Gmina Józefów. Dokumentacja zlikwidowanej szkoły została przekazana burmistrzowi Józefowa, z wyjątkiem dokumentacji przebiegu nauczania, która trafi do lubelskiego kuratora oświaty

- Reklama -

– Konieczność likwidacji podyktowana jest brakiem zainteresowania uczniów kontynuacją nauki w naszym liceum. Ostatni efektywny nabór do liceum odbył się w 2012 r. Kolejne lata pomimo naszych starań i zaangażowania w rekrutację nie przyniosły oczekiwanych rezultatów – informował wielokrotnie burmistrz Roman Dziura.

 

red.

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. piwonia mówi

    Wielka szkoda… Młodość w naszym liceum była naprawdę cudownym czasem, o którym zawsze będę pamiętać.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.