- Reklama -

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

 

 

Idea Krucjaty Różań­cowej za Ojczyznę zrodziła się w parafii Trzęsiny w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Stąd zawędro­wała do Diecezji Warszawskiej, a po wstępnych rozmowach i naradach Krucjata była proklamowana na spotkaniu w Teresinie koło Niepokalanowa, później w lipcu 2011 roku została podjęta na Jasnej Górze.

Wszyscy rodacy wezwani zostali w ramach Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę do codziennej modlitwy co najmniej jedną dziesiątką Różańca, z intencją: "Z Maryją, Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu". Intencja ta może być dodawana do innych intencji, które wierni odmawiają na Różańcu.

- Reklama -

Wybór modlitwy różańcowej jako narzędzia duchowej walki o odrodzenie moralne Polski jest odpowiedzią na nauczanie Wielkich Prymasów Polski: Sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda oraz Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Marsze modlitewne w Biłgoraju wyruszają z kościoła pw. Trójcy Świętej i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00.

Najbliższy marsz modlitewny odbędzie się 13 sierpnia 2017 r. Również 13 sierpnia o godz. 17.30 odbędzie się premiera filmu pt. "Krucjata Różańcowa za Ojczyznę", a po niej sprawowana będzie uroczysta Eucharystia.

Mieszkańców Biłgoraja i powiatu biłgorajskiego na film i wspólną modlitwę o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu serdecznie zapraszają organizatorzy Parafia pw. Trójcy Świętej i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju oraz Społeczny Komitet Upamiętniania Miejsc Pamięci Narodowej przy parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.