- Reklama -

“Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”

Funkcjonariusze policji w Polsce zorganizowali konkurs pt. „Artystyczny przeWODNIK”, którego celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających nad wodą. W powiecie biłgorajskim znajduje się bardzo wiele miejsc, gdzie wiedza z zakresu poruszania się nad zbiornikami wodnymi jest bardzo przydatna.

27 czerwca rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W tym okresie, niestety, dochodzi również do większej liczby utonięć. Mając na celu poprawę bezpieczeństwa osób przebywających w wodzie i na terenach przywodnych, Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zorganizowało po raz czwarty ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

1 lipca w Biszczy i Józefowie rozpoczął się sezon kąpieliskowy i potrwa on do końca sierpnia, dodatkowo wraz z licznymi obostrzeniami sanitarnymi. Podczas wypoczynku nad takimi zbiornikami wodnymi należy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności. Inicjatywa poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Ma na celu propagowanie właściwego zachowania w tym zasad bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć i utonięć zarówno wśród najmłodszych, jak i osób dorosłych.

– Zachęcamy mieszkańców powiatu biłgorajskiego do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji plastyczno-filmowej pn. „Artystyczny przeWODNIK”, zorganizowanej przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji – informuje mł. asp. Joanna Klimek z biłgorajskiej policji. – Promowanie wśród dzieci i młodzieży odpowiedzialnych postaw przebywania nad wodą w okresie letnim jest bardzo ważne – dodaje.

O tym, jak zdradliwa potrafi być woda, mieszkańcy naszego powiatu mogli przekonać się w 2019 roku, kiedy to 17-letni biłgorajanin utonął w zalewie Bojary.  Tego typu akcje, organizowane przez policję, mają na celu zmniejszyć, a nawet całkowicie wyeliminować niebezpieczne sytuacje mające miejsce nad zbiornikami wodnymi.

Artystyczny przeWODNIK

W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” wystartował konkurs plastyczno-filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”, którego celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających nad wodą oraz poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów. W konkursie mogą wziąć udział osoby lub zespoły do 3 osób w wieku od 5 do 18 lat, którym najbardziej jest potrzeba wiedza z zakresu bezpieczeństwa nad wodą.

- Reklama -

Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie do 30 września 2020 r. max. 60-sekundowego spotu filmowego promującego bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą, lub pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką oraz koniecznie wypełnionej karty zgłoszenia podpisanej przez pełnoletniego opiekuna zespołu na adres:

Komenda Główna Policji – Biuro Prewencji,

ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa

z dopiskiem „Artystyczny przeWODNIK”.

~Kuliński Michał

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.