- Reklama -

Konrad potrzebuje naszej pomocy

Mieszkaniec naszego powiatu potrzebuje pomocy. 21-latek pracował, prowadził aktywny tryb życia, miał swoje pasje. Wypadek motocyklowy diametralnie zmienił jego życie.

Konrad Berdzik ma 21 lat. Mieszka w miejscowości Górniki w gminie Józefów. Do czerwca br. prowadził zwyczajne życie. Pracował, był samodzielny, rozwijał swoją pasję, którą są motocykle. – Po latach doszedłem do wprawy w renowacji jednośladów. Praca przy nich dawała mi bardzo dużą satysfakcję – mówi Konrad Berdzik. Dodaje, że w wolnych chwilach również wędkował. Pracował razem z tatą przy wymianie pokryć dachowych i budowie domków letniskowych.

Marzył o tym, by zostać zawodowym kierowcą w straży pożarnej. Chciał pomagać innym. Świat Konrada zawalił się w czerwcu. Uległ wypadkowi, w którym stracił lewą rękę na wysokości ramienia. – Wypadek wywrócił moje życie do góry nogami. Z dnia na dzień najprostsze codzienne czynności stały dla mnie niewykonalne – twierdzi.

Do wypadku, w którym uczestniczył Konrad, doszło w czerwcu tego roku na trasie Zamość – Górniki. Podczas zdarzenia motocykl, którym kierował, uderzył w przydrożną barierkę. Lewej ręki nie udało się uratować. Dodatkowo miał złamaną nogę, rozbitą głowę oraz poważnie uszkodzone palce prawej dłoni.

- Reklama -

Jest szansa na powrót Konrada do normalnego życia. Barierą są pieniądze. Proteza biologiczna kosztuje 270 tys. zł. Do tego dochodzą koszty rehabilitacji. Kwota ta przekracza możliwości finansowe Konrada i jego rodziny. – Taka proteza umożliwiłaby mi powrót do normalnego życia oraz pełnej samodzielności – podkreśla. Aby tak się stało, potrzeba pomocy ludzi o dobrym sercu. Mieszkańcy powiatu już nie raz wykazali się szczodrością i pomogli potrzebującym osobom. Wierzymy, że tak będzie i tym razem.

Wpłat można dokonywać tutaj: https://zrzutka.pl/zr4skk

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.