Moto Tech

- Reklama -

Potrzebne oświetlenie i chodnik

Radny gminy Aleksandrów zwrócił uwagę, że w miejscowości Margole konieczne jest wybudowanie oświetlenia ulicznego i chodnika.

Inwestycje mają poprawić bezpieczeństwo mieszkańców. Radny Jerzy Surmacz w imieniu mieszkańców miejscowości Margole zgłosił do władz gminy problem dotyczący oświetlenia ulicznego. Wnosi o jego wybudowanie. Dodatkowo prosi o wybudowanie kilkusetmetrowego odcinka drogi. – Zwracam się z prośbą o utwardzenie drogi około 400 m i docelowo położenia asfaltu – mówi radny Jerzy Surmacz.

Inwestycja obecnie nie będzie realizowana. Wójt Józef Biały tłumaczy, że gmina Aleksandrów ma wiele problemów drogowych, potrzeb budowy nowych dróg, utrzymania w należytym stanie już istniejących dróg oraz pokrywania nawierzchni asfaltem. – Przykładem tego jest Aleksandrów Drugi, Aleksandrów Trzeci, Aleksandrów Czwarty, gdzie “specustawą” wywłaszczamy pas drogowy. W związku z powyższym niezbędne są duże środki finansowe w celu przygotowania inwestycji – wyjaśnia. Dodaje, że jeżeli chodzi o dojazd do miejscowości i drogę w Margolach remonty wykonywane są corocznie według potrzeb.

- Reklama -

Mieszkańcy nie mogą również liczyć na budowę oświetlenia. – Budowa oświetlenia ulicznego jest niezbędna nie tylko w miejscowości Margole, ale również w pozostałych miejscowościach oraz przy powstających nowych osiedlach mieszkaniowych – podkreśla włodarz gminy.

 

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Adam mówi

    123

  2. Prosty czlowiek mówi

    Jak to jest, że po wojnie nasi dziadkowie odbudowali ten kraj ze zgliszczy, było mnóstwo fabryk i przetworni… a teraz z kazdym rokiem cos sie zamyka cos sprzedaje i panuje taka wegetacja… co nas tak potężnie blokuje i zżera. Jeszcze pare lat i nie zostanie tu kurwa nic. Lampy sie powywracają i nie będzie mial ich kto postswić i dziur w drogach nie bedzie mial kto łatać.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.