- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Kompostując można zaoszczędzić

Mieszkańcy gminy Goraj, mimo podwyżek opłat za śmieci, mogą zaoszczędzić. Wystarczy kompostować odpady biodegradowalne.

- Reklama -

Radni ustalili wysokości stawki w zależności od ilości osób zamieszkujących daną nieruchomość. Przy zbiórce odpadów w sposób selektywny stawka wynosi 17,00 zł miesięcznie od jednego mieszkańca, przy liczbie od 1 do 2 osób włącznie zamieszkujących nieruchomość 14 zł. 14,00 zł miesięcznie zapłaci trzeci i czwarty mieszkaniec zamieszkujący nieruchomość. Natomiast 10,00 zł miesięcznie piąty i każdy następny mieszkaniec

Przy niewłaściwej segregacji będzie obowiązywać opłata 34,00 zł za każdą osobę (miesięcznie).

Gorajscy radni zdecydowali o możliwości zwolnienia z części tych opłat. Dotyczy to mieszkańców kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym. Osoby takie zapłacą o 1 zł mniej od jednego mieszkańca.

- Reklama -

Warto pamiętać, że aby skorzystać z ulgi za kompostowanie należy złożyć deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zgodnie z nowym obowiązującym wzorem, w której należy zaznaczyć kompostowanie w przydomowym kompostowniku.

W przypadku skorzystania z ulgi za kompostowanie bioodpadów w przydomowym kompostowniku, bioodpady nie będą odbierane z nieruchomości przez firmę odbierającą odpady komunalne.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.