kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Błoto niszczy budynek

Budynek Przychodni Zdrowia w Józefowie jest notorycznie ochlapywany przez jeżdżące drogą wojewódzką samochody. Na problem ten, nie po raz pierwszy, zwróciła uwagę Teresa Sitarz, radna Rady Miejskiej w Józefowie.

- Reklama -

W minionym roku budynek Przychodni Zdrowia w Józefowie, znajdujący się w ścisłym centrum miasteczka, przeszedł gruntowny remont. Wygląda teraz schludnie, estetycznie i z pewnością jest ozdobą Józefowa.

Niestety, znajduje się on w bliskiej odległości drogi wojewódzkiej  nr 835. Pędzące samochody oraz pojazdy odśnieżające ulicę zalewają elewację budynku wodą płynącą po jezdni, błotem pośniegowym oraz błotem powstającym po zimowym posypywaniu drogi piaskiem.

toyota Yaris

– Mamy piękny budynek przychodni, który już wygląda źle. Samochód odśnieżający ulicę jedzie z dużą prędkością. Śnieg wymieszany z błotem ląduje na parapetach i oknach od frontu ulicy. Bardzo szkoda – mówiła radna Teresa Sitarz.

Radna nie po raz pierwszy apelowała w tej sprawie. Zwracała się ona z prośbą o zabezpieczenie budynku Przychodni Zdrowia w Józefowie od strony drogi wojewódzkiej nr 853 (ul. Kościuszki) błotochronem. Jej zdaniem, błotochron uchroniłby również pieszych korzystających z chodnika przed ochlapaniem przez jadące pojazdy.

Wówczas pismo z prośbą radnej trafiło do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Okazuje się, że montaż barierek jest niemożliwy. – Zarząd Dróg Wojewódzkich nie wyraża zgody na ustawienie błotochronów wzdłuż ściany budynku przychodni zdrowia, na chodniku, w pasie drogi wojewódzkiej DW853 Majdan Nowy – Tomaszów Lubelski w miejscowości Józefów. Na przedmiotowym odcinku drogi wojewódzkiej, na wysokości ściany budynku chodnik posiada szerokość 1,40 m. Jest to szerokość nienormatywna, gdyż szerokość chodnika przy krawędzi
jezdni powinna wynosić minimum 2 m – informował zastępca dyrektora Andrzej Sieńko. Na dalsze zmniejszanie tej szerokości Zarząd Dróg Wojewódzkich nie wyraził zgody, gdyż zgodnie z przepisami urządzenia bezpieczeństwa ruchu należałoby ustawić 0,5 m od krawędzi jezdni, co spowodowałoby zawężenie szerokości przechodu do ok. 0,8 m.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.