- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Błoto niszczy budynek

Budynek Przychodni Zdrowia w Józefowie jest notorycznie ochlapywany przez jeżdżące drogą wojewódzką samochody. Na problem ten, nie po raz pierwszy, zwróciła uwagę Teresa Sitarz, radna Rady Miejskiej w Józefowie.

- Reklama -

W minionym roku budynek Przychodni Zdrowia w Józefowie, znajdujący się w ścisłym centrum miasteczka, przeszedł gruntowny remont. Wygląda teraz schludnie, estetycznie i z pewnością jest ozdobą Józefowa.

Niestety, znajduje się on w bliskiej odległości drogi wojewódzkiej  nr 835. Pędzące samochody oraz pojazdy odśnieżające ulicę zalewają elewację budynku wodą płynącą po jezdni, błotem pośniegowym oraz błotem powstającym po zimowym posypywaniu drogi piaskiem.

– Mamy piękny budynek przychodni, który już wygląda źle. Samochód odśnieżający ulicę jedzie z dużą prędkością. Śnieg wymieszany z błotem ląduje na parapetach i oknach od frontu ulicy. Bardzo szkoda – mówiła radna Teresa Sitarz.

- Reklama -

Radna nie po raz pierwszy apelowała w tej sprawie. Zwracała się ona z prośbą o zabezpieczenie budynku Przychodni Zdrowia w Józefowie od strony drogi wojewódzkiej nr 853 (ul. Kościuszki) błotochronem. Jej zdaniem, błotochron uchroniłby również pieszych korzystających z chodnika przed ochlapaniem przez jadące pojazdy.

Wówczas pismo z prośbą radnej trafiło do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Okazuje się, że montaż barierek jest niemożliwy. – Zarząd Dróg Wojewódzkich nie wyraża zgody na ustawienie błotochronów wzdłuż ściany budynku przychodni zdrowia, na chodniku, w pasie drogi wojewódzkiej DW853 Majdan Nowy – Tomaszów Lubelski w miejscowości Józefów. Na przedmiotowym odcinku drogi wojewódzkiej, na wysokości ściany budynku chodnik posiada szerokość 1,40 m. Jest to szerokość nienormatywna, gdyż szerokość chodnika przy krawędzi
jezdni powinna wynosić minimum 2 m – informował zastępca dyrektora Andrzej Sieńko. Na dalsze zmniejszanie tej szerokości Zarząd Dróg Wojewódzkich nie wyraził zgody, gdyż zgodnie z przepisami urządzenia bezpieczeństwa ruchu należałoby ustawić 0,5 m od krawędzi jezdni, co spowodowałoby zawężenie szerokości przechodu do ok. 0,8 m.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.