- Reklama -

- Reklama -

Karol Kręt w Strawberry Racing

Pochodzący z Biłgoraja Karol Kręt został kierowcą słynnego Strawberry Racing! Zdobywcę ubiegłorocznego pucharu Polski Rotax zobaczymy w nowych barwach już za niespełna miesiąc. Karol Kręt założy „truskawkowy" kombinezon w najbliższym Rotax Winter Cup. Młody zawodnik jest kolejnym Polakiem, który będzie się ścigał w teamie Strawberry.

- Reklama -

Karol Kręt został członkiem legendarnego teamu brytyjskiego Strawberry Racing. Oficjalnie kierowcę z Biłgoraja zobaczymy w nowym zespole w lutym przyszłego roku w hiszpańskim Rotax Winter Cup. Natomiast już w grudniu Karol pojedzie z Brytyjczykami do Walencji na pierwsze treningi.

Plan zimowych testów przed sezonem Polaka w drużynie z Sheffield jest już ustalony. Wiadomo, że Karol Kręt wystartuje w barwach mistrzów Europy w całym cyklu Euro Trophy w przyszłym roku. To bardzo dobra wiadomość, bowiem brytyjska ekipa należy do ścisłej czołówki europejskich drużyn kartingowych. Karol jest czwartym polskim kierowcą, który założy kombinezon „Truskawkowych”. Wcześniej barw jednej z najlepszych europejskich ekip kartingowych bronili Julia i Wiktoria Pankiewicz oraz Łukasz Bartoszuk. Wszyscy w sezonie 2014 – mówi Grzegorz Kręt, trener Karola.

- Reklama -

Karol rozpocznie sezon 2020 od hiszpańskiego Winter Cup, by później kontynuować jazdę na torach europejskiej serii Rotax Euro Trophy. Kierowcę z Biłgoraja zobaczymy również w polskich rozgrywkach Rotax. Przypomnijmy, że w sezonie 2017 i 2018 Karol był zwycięzcą Rotax Max Challenge Poland oraz wystąpił w portugalskim i brazylijskim Grand Finals. W sezonie 2019 zajął drugą pozycję w polskiej serii. O kolejne bilety na Grand Finals młody kierowca z Roztocza powalczy na europejskich i polskich torach.

Strawberry Racing należy do najlepszych drużyn kartingowych Europy. Zespół z Sheffield w sezonie 2019 wygrał trzy tytuły podczas tegorocznych finałów światowych IAME (zwycięstwo w X30 Senior i X30 Senior Pro) oraz Rotax (wicemistrzostwo w Rotax Max). Kierowcy Strawberry wygrali również tegoroczne IAME X30 Euro Series (Senior) oraz Rotax Euro Trophy (Senior), a w kategorii juniorskiej zajęli w europejskich rozgrywkach Rotax trzecie miejsce. Drużyna zdobyła także tytuł w IAME Benelux w kategorii X30 Junior, a na Wyspach Brytyjskich dwukrotnie została wicemistrzem British Kartmasters.

Tekst: Paweł Surynowicz Polski Karting

fot. Łukasz Iwaniak

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.