- Reklama -

- Reklama -

Jest przetarg na rewitalizację Autodromu w Biłgoraju

Jest przetarg na rewitalizację Autodromu w Biłgoraju - informuje powiat biłgorajski. Na I etap zadania powiat biłgorajski otrzymał dofinansowanie w wysokości około 15 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład. Zadanie ma być realizowane w systemie zaprojektuj i wybuduj. Oferty składać można do 7 lipca 2022 r. Harmonogram prac zakłada, że prace wykonane zostaną do 31 października 2024 roku.

- Reklama -

Przetarg obejmuje wykonanie prac budowlanych na podstawie opracowanej Dokumentacji Projektowej uwzględniającej rewitalizację toru wyścigowego usytuowanego w Biłgoraju przy ulicy Motorowej. Podstawowym obiektem na terenie inwestycji będzie tor kartingowy przystosowany do zawodów międzynarodowych o licencji A, o szerokości od 8 do 14,5 m o długości 1201 m wraz z zapleczem toru kartingowego w postaci budynku wielofunkcyjnego, budynku sanitarnego, trybun dla widzów z zapleczem sanitarnym, namiotu badań technicznych oraz pozostałą wymaganą infrastrukturą drogową, techniczną i towarzyszącą oraz ukształtowaniem terenu.

-Rewitalizacja wysłużonego i obecnie wyłączonego z użytkowania toru wyścigowego ma na celu wykonanie infrastruktury do standardów zawodów sportów motorowych rangi międzynarodowej. Zakres rzeczowy obejmujący kompleksową budowę, przebudowę i rozbudowę toru pozwoli na organizację zawodów i imprez, w tym wyścigów kartingowych, samochodowych i motocyklowych – podkreśla mec. Ireneusz Bulicz, pełnomocnik Powiatu biłgorajskiego ds. rewitalizacji Autodromu.

Powstanie przy tym infrastruktura towarzysząca pozwalająca na organizowanie imprez okolicznościowych: targów motoryzacyjnych, festynów, koncertów. Wykonanie przedsięwzięcia sprawi, że jedyny tego typu tor w województwie lubelskim stanie się jedną z ważnych wizytówek Biłgoraja.

- Reklama -

-Jako mieszkaniec Biłgoraja jestem dumny z tej inwestycji. Sporty motorowe są częścią historii naszego miasta. Wykonanie zadania będzie impulsem dla lokalnego rozwoju gospodarczego, który  znacząco zwiększy atrakcyjność Biłgoraja, Powiatu i Roztocza – dodaje mec. Ireneusz Bulicz.

info/foto: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju/Foto/wizualizacja: Robert Młodziński HIM Grupa Projektowa

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.