- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Jest już 50 tysięcy na respirator

Akcja  #Respirator dla szpitala prowadzona przez Centrum Rozwoju Wolontariatu Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej i grupę "Widzialna ręka Biłgoraj i okolice" rozpoczęła się miesiąc temu. Jej celem jest zbiórka 80 tys. zł na zakup respiratora dla szpitala w Biłgoraju. Dzisiaj na koncie organizatorów jest już 50 tys. zł.

- Reklama -

– Początkowo prosiliśmy mieszkańców naszego powiatu o wsparcie finansowe, ale docierały  do nas głosy, że nie każdy może wesprzeć naszą akcję w ten sposób. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom i 1 maja uruchomiliśmy internetową zbiórkę, na której licytujemy przedmioty pozyskane od darczyńców wyjaśnia Krzysztof Gura, przedstawiciel grupy „Widzialna ręka Biłgoraj i okolice”.

Na licytację trafiają przeróżne rzeczy: rękodzieło miejscowych artystów, biżuteria, zabawki, usługi, ubrania oraz produkty lokalnych firm. Licytacja jest prowadzona na Facebooku w ogólnodostępnej grupie pn.”Wspólnie zbieramy na respirator”, do której może dołączyć każdy, kto chce wesprzeć akcję i jednocześnie wylicytować jakiś wyjątkowy przedmiot. Organizatorzy zachęcają także wszystkich, którzy chcieliby ofiarować coś na licytację do kontaktu z biurem Fundacji poprzez adres e-mail: flzb@lbl.pl lub bezpośrednio z administratorami grupy na Facebooku.

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej na swojej stronie internetowej uruchomiła system szybkiej płatności PayU (https://www.flzb.lbl.pl/przekaz_darowizne).

– Zachęcamy do wykorzystania go, do wsparcia naszej zbiórki na respirator dla szpitala. Dzięki tej usłudze można szybko wesprzeć naszą akcję symboliczną złotówką. Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że dotychczas największa wpłata jaką otrzymaliśmy od osoby fizycznej to 10 tys.zł, za co bardzo dziękujemy anonimowemu darczyńcy, a najmniejsza darowizna to 5 zł. Aby osiągnąć cel naszej zbiórki brakuje nam już tylko 30 tys. zł albo aż?  Dlatego bardzo prosimy o pomoc, każda nawet niewielka kwota przekazana na nasze konto ma dla nas ogromną wartość – zachęca Iwona Dubińska, koordynator Centrum Rozwoju  Wolontariatu FFLZB.

- Reklama -

W prowadzenie akcji zaangażowanych jest kilka osób, które poświęcają swój czas, bo jak mówi Elżbieta Łukasik z grupy „Widzialna ręka Biłgoraj i okolice”: – Całym sercem popieramy oraz zapraszamy do wzięcia udziału w akcji. Głęboko wierzymy, że uda nam się zebrać potrzebną sumę.

„Projekt Centrum Rozwoju Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych finansowany ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030”

Red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.