- Reklama -

- Reklama -

Jaki laser do depilacji?

Zabieg laserowego usuwania niechcianego owłosienia to jeden z najpopularniejszych celów wizyt w gabinetach kosmetycznych. Dzięki swojej skuteczności lasery do depilacji cieszą się uznaniem klientek na całym świecie. Na ich powszechność wpływa także fakt, że wykorzystując tę metodę, można łatwo usunąć owłosienie z każdej części ciała.

- Reklama -

Te i wiele innych powodów sprawiło, że laser do depilacji jest wręcz podstawowym elementem wyposażenia współczesnych gabinetów kosmetycznych. Jednakże wraz z rozwojem technologii laserowej wyodrębniło się wiele rodzajów tych urządzeń o znaczących niekiedy różnicach w działaniu. Jakie popularne rodzaje laserów można napotkać na współczesnym rynku i które z nich cechuje najwyższa efektywność?

Jak działają różne lasery do depilacji? Specyfika laserów Nd-YAG

Zapotrzebowanie na możliwość sprawnego usuwania niechcianego owłosienia dało początek epilacji. Metoda ta, w odróżnieniu od tradycyjnej depilacji, polega na uszkadzaniu mieszków włosowych, pozwalając trwale zahamować wzrost włosa. I choć proces ten jest podstawą działania laserów do depilacji, rozwój technologii pozwolił na stworzenie urządzeń, które, choć działają w oparciu o jedną metodę, różnią się swoimi właściwościami. Dzięki temu można było znaleźć rozwiązanie problemów takich jak nieskuteczność lasera w przypadku zabiegów na skórze o ciemnej barwie – duży kontrast pomiędzy kolorem skóry a włosa pozwala na lepszy transfer wiązki do mieszka włosowego, pozwalając tym samym na uzyskanie pożądanego efektu depilacji przy niewielkim ryzyku uszkodzeń melaniny zawartej w naskórku. W odpowiedzi na potrzebę epilacji dla osób o ciemnej karnacji powstały lasery neodymowo-yagowe, czyli Nd-YAG. Technologię tę charakteryzuje mniejsza absorpcja wiązki przez melaninę, dzięki czemu ten typ urządzeń jest bezpieczny dla ciemnej skóry. Jednakże zabiegi wykonywane laserem Nd-YAG wymagają częstszego powtarzania oraz mogą być bardziej bolesne niż w przypadku korzystania z innych technologii.

Lasery rubinowe – skuteczna epilacja dla osób o jasnej karnacji

- Reklama -

Wbrew pozorom, osoby z bardzo jasną karnacją również mogą napotkać problemy w doborze bezpiecznej depilacji laserowej. Szczególnie często dotyczą one klientek posiadających w dodatku jasne, cienkie owłosienie. Lasery o niskim lub przeciętnym poziomie absorpcji melaniny w ich przypadku dają najczęściej bardzo słabe efekty. W celu skutecznego usuwania jasnych włosów u osób z tym typem karnacji powstały lasery rubinowe. Urządzenia te cechuje wysoka absorpcja wiązki przez melaninę, co przekłada się na doskonałe efekty depilacji. Lasery rubinowe powinny być stosowane tylko w przypadku osób o bardzo jasnej karnacji – w innym przypadku może dość do silnego oddziaływania wiązki na melaninę zawartą w naskórku, powodując tym samym odbarwienie skóry.

Diodowy laser do depilacji

Lasery diodowe są bardziej uniwersalne – cechuje je wysoka skuteczność w przypadku zarówno średnich, jak i jasnych karnacji. Dzięki wybiórczej absorpcji wiązka pochodząca z tego typu urządzenia bezproblemowo trafia do mieszka włosowego, gwarantując doskonałe efekty depilacji. Wysoka skuteczność lasera diodowego przekłada się często na skrócenie cyklu zabiegowego, co czyni go dobrym wyborem dla osób pragnących uzyskać pożądane efekty w możliwie najkrótszym czasie. Ten typ urządzenia można wykorzystywać do depilacji całego ciała, także i twarzy. Tego typu urządzenia można kupić na https://cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/lasery-diodowe/

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.