- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Jak w „Słonecznym patrolu”

Turyści coraz chętniej odwiedzają gminę Józefów. Ten sezon turystyczny ze względu na panującą epidemię zapowiadał się źle. Nie brakuje jednak chętnych do aktywnego wypoczynku na Roztoczu.

Gmina Józefów jest w pełni przygotowana do tegorocznego sezonu turystycznego. W ciągu ostatnich lat samorządowcy wykonali wiele inwestycji, aby realizować wizję wymarzonego miejsca wypoczynku dla turystów z całego regionu, kraju, a nawet zagranicy. By wrażenia z udziału w imprezach artystycznych czy wyprawach krajoznawczych były jak najlepsze, józefowski samorząd inwestuje w infrastrukturę turystyczną, korzystając przy tym najczęściej z funduszy unijnych. Dzięki temu powstają nowe ścieżki rowerowe i piesze, obiekty i centra turystyki aktywnej.

Dzięki temu turyści chętnie wybierają miasteczko jako cel swoich podróży. Tegoroczny sezon turystyczny będzie jednak inny ze względu na panującą epidemię. Również władze Józefowa zastanawiają się, jak koronawirus wpłynie na turystykę.

W Józefowie sporą popularnością cieszy się zalew. Początkowo myślano, czy dopuszczać go do użytkowania. Obecnie umowa z ratownikiem podpisana jest na lipiec. Na kolejny miesiąc władze gminy ogłosiły zapytanie w sprawie pełnienia funkcji ratownika.

- Reklama -

Józefowski zalew jest wyjątkowy m.in. dzięki budce ratowników wzorowanej na tych z plaż słonecznej Kalifornii. Niewielka budka na podwyższeniu plażowiczom na pierwszy rzut oka kojarzy się z serialem „Słoneczny patrol”. W tym roku drewniana konstrukcja wymagała remontu.

Niewiele jest takich miejsc, gdzie na plaży jest budka jak z filmu „Słoneczny patrol”. Część spróchniała i dużo elementów zostało wymienionych. Konieczne jest nowe pokrycie dachowe – mówi burmistrz Roman Dziura.

red.

 

- Reklama -

- Reklama -

5 Komentarze
 1. Ktoś zniesmaczony mówi

  Mnie najbardziej boli, że zlikwidowano Liceum…
  Nie wiem, dlaczego ale ktoś kto tą gminą zarządza, nie myśli o swoim mieszkańcach… Brak zakładów pracy, wiem, jak ciężko cokolwiek tu ruszyć…
  Brak wspomnianych dróg, zero troski o zwierzęta, mieszkańcy też o nie nie dbają…
  Kupę pieniędzy na dziwne ekrany, kioski, niby ścieżki rowerowe, niby plaże, 3 zalewy, w planach jest pomysł na 4 (zróbcie jeden, a jak należy), itd. Czym tu się chwalić…

 2. Turysta mówi

  Serio…? Nie obrażajcie Kalifornii i serialu „Słoneczny Patrol”… Józefów – hmmm, drogi – fatalny stan, w zasadzie ich nie ma, ciężko coś takiego nazwać drogami. Dojechać drodzy urzędnicy na waszą „kalifirnijską plażę”musi odchorować, tak wytelepie, a po powrocie z gminy Józefów, auto idzie do warsztatu… Mieszkańcom demoluje się dawne drogi, choćby dojazd na stację paliw >>>P!O!R!A!Ż!K!A<<<, to XVIII wiek, albo jeszcze dawniej, doły, kurz, nie wiadomo co… Chodniki – stan tragedia, pobocza, nie po koszone, szumne ścieżki rowerowe to tylko krótkie fragmenty, też zaniedbane, inwestycja sprzed lat przy źródle Niepryszki i drewniana ścieżka, zaniedbane, zarośnięte, zmarnowane pieniądze, teraz znowu coś tam budują, żal patrzeć… Park w centrum miasteczka porażka, betonowisko, fontanna x lat nie działała… Do tego po gminie błąka się kupę psów, aż strach chodzić po miseczku… Szkoda, że taki potencjał jaki ma ta okolica jest marnowany. Turyści, to często osoby mające tu korzenie i z sentymentem przyjeżdżają do Józefowa i okolic, ale do rodzin, rodzinnych stron, a nie, że to wasza zasługa…

 3. Stary mieszkaniec mówi

  Chodniki? To jest bardzo proste i prawdziwe jak większość rzeczy w tym miasteczku. Przetarg został wygrany przez spółkę x która zrobiła to po kosztach i nie dała na to gwarancji zresztą jak większość „innowacji” Proszę spojrzeć na schody do starego parku lub niektóre ulice na których najpierw wylano świeży asfalt a po pół roku wycinano pas na środku bo ktoś sobie przypomniał że trzeba przecież kanalizację zamontować. Lub latarnie wzdłuż wejścia na basztę zrobione po kosztach a kosztowały krocie. Wszystko jest robione aby przetrwało max dwa lata. Lub wskaźniki temperatury na zalewach nie działają prawidłowo od kilku lat. Można dużo pisać o kompetencji i wykonaniu.
  Ale samo w sobie miasteczko i okolica ma swój urok.

 4. Viola mówi

  Ładna plaża, szkoda że na masowych grobach ludzi .Zamiast zabawy ,zaduma…

 5. turysta mówi

  Niestety, stan chodników pozostawia wiele do życzenia, zdaje się, że nikt o nie nie dba od lat…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.