- Reklama -

- Reklama -

Kolejne podejście do remontu

Powraca temat remontu skweru znajdującego się pomiędzy ulicą Zamojską a 3 Maja. Władze miasta ogłosiły kolejny przetarg na wykonanie inwestycji.

 

O planach remontu skweru znajdującego się pomiędzy ulicą Zamojską a 3 Maja na łamach NOWej pisaliśmy kilkakrotnie. Inwestycja miała być wykonana jeszcze w tym roku. Prace jednak nie ruszyły. Powodem są pieniądze. Okazało się, że w dotychczas ogłaszanych przetargach środki, jakie zapisano w budżecie na ten cel, są niewystarczające.

Burmistrz Janusz Rosłan wielokrotnie podkreślał, że na inwestycji nie chciałby oszczędzać.

 Chciałbym, aby ten park był wykonany w tym stylu i na tym poziomie co Plac Wolności. To stanowiłoby jedną całość. Jeśli większość materiałów zastosowanych przy przebudowie Placu Wolności to granit, to nie chciałbym przy skwerze kłaść betonu, który za 20 lat trzeba będzie wymieniać. Chcę, żebyśmy zrobili to na lata i aby było estetyczne i przemyślane – mówił.

- Reklama -

Temat remontu skweru powrócił również podczas sesji Rady Miasta Biłgoraj. Radny Marcin Adam Mura pytał, czy inwestycja będzie realizowana. Zwrócił również uwagę na konieczność remontu skweru przy kościółku pw. św. Jerzego w Biłgoraju.

– Nie wykreślamy tej pozycji z budżetu miasta  twierdzi burmistrz. Dodaje, że miasto otrzymało bon inwestycyjny z budżetu państwa.  Jeśli budżet będzie nam się bilansował, wówczas podejmiemy decyzję o ogłoszeniu przetargu. Inwestycje nakręcają koniunkturę, a tym samym pozwalają walczyć ze skutkami koronawirusa mówił.

W lipcu przetarg został ogłoszony. Inwestycja obejmuje przebudowę układu komunikacyjnego parku, wymianę nawierzchni, budowę oświetlenia terenu, wyposażenie parku w nowe ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Celem inwestycji jest podniesienie atrakcyjności parku, poprawę komunikacji pieszych, stworzenie przestrzeni publicznej sprzyjającej rozwojowi kontaktów społecznych i wypoczynkowi.

Jeśli uda się rozstrzygnąć przetarg, inwestycja ma być gotowa do końca kwietnia 2021 roku.

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Szary Kowalski mówi

    Może się czepiam, ale od kogoś, kto uważa się za dziennikarza wymagane jest troszkę więcej niż od „szarego Kowalskiego”, dlatego też wypuszczenie artykułów z błędami, nawet jeśli jest to literówka, nie powinno mieć miejsca. Proszę zwracać na to więcej uwagi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.