przedszkola Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

Gmina mówi jasno. Nie chcemy elektrowni wiatrowych

Gorąco zrobiło się w Potoku Górnym i nie chodzi wcale o nagły powiew wiosny. Na tyle gorąco, że wójt gminy przekazał właśnie mieszkańcom komunikat i jasne słowa: - Władze gminy w trosce o dobro wszystkich naszych mieszkańców nie są zainteresowane budową elektrowni wiatrowych - informuje Stanisław Dyjak. O co chodzi w Potoku Górnym?

- Reklama -

Wszystko po tym jak kilka tygodni temu pojawiły się informacje o rzekomych planach gminy, które chce wybudować elektrownię wiatrową. Mocno zaskoczeni mieszkańcy lotem błyskawicy przekazywali informację i nie kryli oburzenia, bo przecież nikt nie zapytał ich nawet o zdanie. Do plotek – jak się okazuje, odniósł się wójt gminy:

Szanowni Mieszkańcy Gminy Potok Górny.
Do Urzędu Gminy napływają informacje, jakoby po terenie gminy chodziły osoby i namawiały mieszkańców do budowy elektrowni wiatrowych. Uprzejmie informuję, że władze gminy w trosce o dobro wszystkich naszych mieszkańców nie są zainteresowane budową elektrowni wiatrowych na terenie gminy Potok Górny. Z wyrazami szacunku Stanisław Dyjak – Wójt Gminy Potok Górny.

 

Mieszkańcy odetchnęli? Dajcie znać (nowa@gazetabilgoraj.pl)

 

foto: zdjęcie ilustracyjne (www.drewnozamiastbenzyny.pl)

- Reklama -

39 Komentarze
 1. Podłączony mówi

  Tak na marginesie to za Dyjaka cały wod kan został zmodernizowany , dodatkowo powstały nowe odcinki kanalizacji Naklik ,Potok , Kolonia Malennik, Lipiny Dolne Kolonia, Lewki do zalewu, wszystkie hydranty sa nowe a i wodomierze macie ze zdalnym odczytem, a co do kanalizacji jak jest mozliwosc to kazdy kto chce moze sie podłaczyc nikt nikomu nie broni, nawet jest taki obowiazek

  1. Do podłączonego -zwarcie! mówi

   Wyście się już popisali na wyborach,a resztę zrobiła „Anuszka”

 2. Do wkurzonego mówi

  Proszę sobie nie żartować !mówi Pan o kanalizacji za kadencji wcześniejszego to dlaczego za tego teraz siedzicie w gnoju po uszy 😉

 3. Wkurzony mówi

  Czytaj ze zrozumieniem. Wyraźnie pisze o kanalizacji a nie o wodociągach, z którym problem był w Biszczy. Doskonale wiem w jakiej gminie to było. Przypomnę, że to tylko 1 przykład a jest ich dziesiątki.

 4. Katolik mówi

  Złosc i agresja nie popłaca, z tego chleba nie będzie

 5. Do wkurzonego mówi

  Chyba pomyliłes gminy, bo był taki problem ale w sasiedniej gminie, pisały o tym gazety , wiec za nim cos napiszesz najpierw sprawdz

 6. Wkurzony mówi

  Krew mnie zalewa jak to czytam. Porządny ? przykład : zamiast pomoc młodym ludziom budować się w gminie to nie chciał ich do kanalizacji podłączyć kłamiąc że się nie da. Kazał sobie sieć budować i przepompownie za grubą kasę. Prawie rodzina się jedna nie rozleciała przez to bo dom gotowy a mieszkać się nie da. To tylko jeden przykład a jest ich dziesiątki. Tyle co ludzi skrzywdził to nie mi oceniać bo to rola Boga. Ale wg mnie to jest jedno miejsce dla takich.

 7. Rozsadny mówi

  Mieli porządnego Wójta Pana Hacie ,a nie potrafią głosować to teraz żale sobie mogą schować za ten baner co Dyjak wystawił przed urzędem 😀

 8. Rozsądny mówi

  Żałosne nie macie innych argumentów to obrzucacie błotem porządnego człowieka, trochę obiektywizmu popatrzcie na gmine ile jest zrobione

 9. Mieszkaniec mówi

  Przestańcie kąsać i szczuć na człowieka wszystko co zrobił wam nie pasuje tak jak na górze co zrobił PiS to wszystko złe, jeszcze będziecie Dyjakowi dziękować, mało który wójt na około zrobił tyle co Dyjak, fotowoltaika za 800 zł która robi wam Dyjak tez was boli ?, a zhali pewnie też nie bedziecie korzystać? przejrzyjcie na oczy i nie zakłamujcie rzeczywistosci, a roboty nikomu nikt nie broni

 10. Dla jasności mówi

  Niech Dyjak odda pieniądze z państwowych spółek. Bez kompetencji i doświadczenia w 2022 roku w Państwowe Zakłady Słodyczy Pszczólka około 51 000 zł (zero pomocy dla pszczelarzy z gminy Potok) oraz Zakłady Komunalne w Radzyniu (sam nie wie pewnie gdzie ten Radzyń ale około 8 000 w 2022 roku zagarnął. Prawdopodobnie jeszcze w Zakładach Zbożowych był w zarządzie ale to w tym roku dowiemy się ile zagarnął kasy państwowej i nie udzielił jakiejkolwiek pomocy naszym rolnikom mając taką posadkę.

 11. Wieś z dykty i mchu mówi

  Gmina mówi ,a Lis Witalis zrobi i tak co że chce. Obieca ,a później wszystko wpak. Gmina co najwyżej może tańczyć jak Lis Witalis zagra.Mieli porządnego wójta to teraz niech się nie odzywają tylko robią co im rozkazuje.

 12. Gmina mówi

  Gmina mówi jasno. Chcemy innego wójta.

 13. Zenek mówi

  Do Potok
  Ludzie prawdę mowia Dyjak dla siebie zrobił duuuużo więcej przez 5 lat niz wszyscy inni razem wzięci przez stulecia.

 14. Do potok mówi

  Za Haci były proporcje. Zarabiał ledwo 2 krotność wynagrodzenia pracownika i jeszcze dzielił się z ludźmi. A Dyjak zarabia 5 razy tyle co zwykły pracownik i mieszkaniec. Zero wstydu i honoru.

 15. Potok Górny mówi

  Pieniędzy nikt nikomu nie wciskał za wszystkim trzeba było chodzić, co do wójta Dyjaka robi duzo to i zarabia jakoś zarobki Haci i to ze robił mało wam nie przeszkadzały, nawet drogi z Szyszkowa do Potoka nie potrafił zrobić a jezdził po niej do gminy przez 20 lat, zmarnowane to było ale 20 lat, ludzie mówią ze Dyjak zrobił wiecej przez 1 kadencję niz Hacia przez 5,cieszymy sie z obwodnicy z parkingiem przy kościele to dzieki Dyjakowi, przedtem był z kamyka ze składek parafialnych, chce robic drogi i parkingi przy cmentarzu, lacznik do SKR, buduje sale , to może też pomysł Haci?

 16. Ja mówi

  Dyjak nie zyje tą gminą tylko z tej gminy. Pobory najwyższe, nie wiem czy prezydent ma takie. Nie postawił gminy na nogi tylko sam siebie. Fakt – o swoje interesy potrafi zadbać, to trzeba szczerze powiedzieć.

 17. Mieszkaniec mówi

  Te pieniądze rząd wciskał na siłę do każdej gminy, więc żadna jego zasługa. Wystarczy zerknąć na inwestycje w innych gminach i porównać z naszą. Nędza. Kompletnie zmarnowane 5 lat. Inwestycje? gotowce opracowane jeszcze za Haci. Zero własnej wizji rozwoju.

 18. Miś mówi

  Widać że gminą rządzą ludzie z PIS . Dalsze komętarze są zbedne.

 19. Obiektywny Mieszkaniec mówi

  Dzieki Dyjakowi to ta gmina nie jest juz taka biedna, jedziecie po nim aon przez te 5 lat sciagnał do gminy potężne srodki, postawił gmine na nogi, sami sobie zobaczcie jak gmina wygladała a jak wyglada, rzeczywistosci nie zakłamiecie, czepiacie sie meldunkow,wazne że jest stąd,ma tu gospodarstwo i żyje tą gminą

 20. Ktoś mówi

  Wojt Potoka górnego zameldowany w Biłgoraju.. Już to gdzieś było. To w tym Potoku nie macie innego kandydata? sami jesteście sobie winni tej biedy, jak nie umiecie głosować.

 21. Mieszkaniec mówi

  Najbiedniejsza gmina Potok Górny ma najlepiej zarabiającego wójta Dyjaka. Gmina biedna wójt bogaty i to powinno wystarczyć..

 22. Matek mówi

  Do mieszkancow: już wiecie dlaczego jesteście najbiedniejszą gmina w Polsce. Zamiast się rozwijać i myśleć kilka lat do przodu, Wy wolicie tkwić w biedzie i czekać do pierwszego na zapomogę z mopsu.

 23. Zorientowany mówi

  Przed wyborami za ludźmi, a po wyborach zrobi swoje. Nie można mu ufać. Oby to była ostatnia kadencja. Z zadłużeniem Gminy było to samo. Obiecywał nie zadłużać. A po wyborach już Uchwalił (on bo radnych w gminie praktycznie nie ma) kredycik na 5 mln na ten rok. Aż strach pomyśleć jaka kwota będzie pod koniec kadencji. Sami oceńce wiarygodność Dyjaka.

 24. Janina mówi

  Postawić wiatraki byle nie koło mnie.

 25. Mieszkaniec mówi

  Zdrowie i życie ludzkie jest wartością najwyższą, brawo wójt Dyjak

 26. Lokalny Patriota mówi

  W gminie Potok Górny już poprzednie władze wbrew ludziom chciały takie wiatraki stawiać, ale po sprzeciwie mieszkańców szybko się z tego wycofały, z tego co wiem wójt Dyjak chce wchodzić w farmy fotowoltaiczne, nie chce farm wiatrowych bo zależy mu na ludziach

 27. Korek mówi

  Przyklad gminy Dzwola powinien być przykładem jak się załatwia takie sprawy. stawiają obecnie 30+ wiatraków a już mówi się o dostawieniu na farmę żeby ogółem było ich 45-50 sztuk… gmina zarabia na tym nie małe pieniądze i mają na inne rzeczy. Tam jak widać ktoś nie zrozumiał sytuacji i strzelił sobie w stopę czy tam kolano bo chodzili ludzie tak samo jak do paneli słonecznych (tak wiatrak przydomowy można postawić sobie i na to jest spore dofinansowanie). Zamiast najpierw dowiedzieć się o co chodzi wójt skorzystał żeby wykorzystać sytuację w „kampanii” najgorszego chyba wójta w kraju. Mam nadzieję że nie zostanie nim z takim podejściem do biznesu gminy.

  1. Anonim mówi

   Gmina na tym nie zarabia a mieszkańcy mają stroboskop zyskuje na tym firma ta do której należą wiatraki

 28. stefan mówi

  Najbiedniejsza gmina ale wójt bierze najwyższą możliwie pensję, ok 19 tysięcy brutto !!! W Księżpolu , Łukowej wójtowie zarabiają znacznie mniej ….

 29. Mieszkaniec mówi

  No i znowu mieszkańcy pokrzyżowali bidakowi plany. Znając ich chytrość pewnie stałby u niego, jubilera, sołtysa itd. Kasa się liczy a mieszkańcy niech się meczą. Co mu tam, w Biłgoraju ich widać nie będzie.

 30. Mieszkaniec mówi

  Byłyby spore pieniądze dla gminy oraz niższe podatki, ale wójtowi chodzi o to by on rządził. A jak rządzić najbiedniejszą gminą w Polsce gdyby mieszkańcom zaczęło się żyć lepiej.

 31. Andrzej mówi

  Ciemnogród

 32. Ipocotocibyło mówi

  I bardzo dobrze. Dlaczego jesteś biedny – boś głupi. Wójt powinien zostać uwieczniony w przyszłym skansenie zacofania wsi biłgorajskiej jako przodownik. Za taką postawę patrioty Potoka wybieramy go od razu na dwie kadencje.

 33. dawid mówi

  w Polsce mamy tak skonstruowane prawo , że nie da się na tym tak zarabiać jaak w Holandii czy w Belgii, nie obniżą rachunków za prąd. tutaj dobrze że nie będzie tych elektrowni wiatrowych.

 34. S mówi

  A czemu nie? Może by chociaż troszkę pieniędzy wpadło do najbiedniejszej gminy w Polsce z tego tytułu? Pola w gminie rozległe a ziemie takie sobie, czemu by gdzieś po środku niczego nie postawić paru wiatraczków? Może w ogóle to jest jakiś pomysł żeby gmina wybudowała sama wiatraki a później miała przychody ze sprzedaży prądu? Z dotacji żyć wiecznie nie można więc trzeba myśleć o przychodach bo populacja takich gmin maleje w zastraszającym tempie

 35. Anonim mówi

  Biedni wy biedni dalej trójcie byle jakim węglem bo tak wam PiS mówi !!!!

 36. Anonim mówi

  Wiesiek Wiatrak nie będzie zadowolony.

  1. Anonim mówi

   Biedni wy biedni dalej trójcie byle jakim węglem bo tak wam PiS mówi !!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.