- Reklama -

Gdy inni się uczą, one zwiedzają Grecję

Zespół Szkół Budowlanych w Biłgoraju realizuje projekt Erasmus +. Uczniowie szkoły wraz z nauczycielami wyjechali do Grecji, gdzie szlifowali umiejętności aktorskie.

 

Uczniowie w Grecji spędzili cudowny tydzień. Wraz z nimi obecni byli uczniowie z Grecji, Czech, Włoch, Rumunii i Turcji. Wraz z uczennicami do Grecji udały się nauczycieli nauczycielek języka angielskiego – Marzena Gałka i Anna Kraczkowska.  Tematem przewodnim mobilności było ”Inclusion through drama”.

Z tego względu brałyśmy udział w trzech sesjach zajęć teatralnych, podczas których doskonaliłyśmy swoje umiejętności aktorskie m.in. poprzez tworzenie mini-teatrzyków. Dzięki wykorzystaniu masek, czułyśmy się jak starożytni greccy aktorzy – mówią uczestniczki wyjazdu Dominika, Alicja, Milena i Sandra z ZSBiO

- Reklama -

Dziewczyny wraz z opiekunkami odwiedziły m.in. starożytny teatr w Epidauros, muzeum i miejsce starożytne Asklepion, miasteczko Nafplion, stanowisko archeologiczne w Mykenach, teatr Dionizosa Eleutereusza, Akropol i muzeum w Akropolu, Sounion i oczywiście Ateny.

Wyjazd odbył się w ramach realizowanego przez szkołę projektowi unijnemu Erasmus+. ” ALL in One Hand”.

– Projekt dotyczy integracji społecznej uczniów z dysfunkcjami, specjalnymi potrzebami, uczniów z niepełnych rodzin itp, włączenia takich uczniów w proces edukacji szkolnej. Kraje uczestniczące w projekcie: Rumunia, Włochy, Turcja, Czechy, Grecja, Polska. W ramach projektu przewidziane są tygodniowe wizyty – wymiany uczniowskie, na każdy wyjazd pojedzie czterech uczniów pod opieką dwóch nauczycieli. Pierwsza taka wizyta odbyła się w Polsce, pod koniec listopada 2018 r. Każda wizyta ma główny temat, zgodnie z którym będą organizowane różne działania. W Grecji tematem przewodnim była integracja poprzez dramę – wyjaśnia Anna Kraczowska, wicedyrektor ZSBiO w Biłgoraju.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.