- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Dzień Kobiet w Obszy (audio)

„Być kobietą, być kobietą! Marze ciągle będąc dzieckiem. Być kobieta - bo kobiety są występne i zdradzieckie” – podążając za tekstem piosenki Alicji Majewskiej, gmina Obsza 8 marca zorganizowała dla swoich mieszkanek miłą niespodziankę w tym wyjątkowym dla nich dniu.

- Reklama -

Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury w Obszy zorganizował obchody Dnia Kobiet. Rokrocznie organizatorzy starają się zaskoczyć przybyłe panie wyjątkowymi atrakcjami. Dwa lata temu były to warsztaty kulinarne z finalista III sezonu telewizyjnego programu Master Chef. W zeszłym roku dla przybyłych wystąpiła grupa teatralna z Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury ze spektaklem „Polowanie na męża”. A wieczór uświetnił koncert zespołu „Wygibusy”, który działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Biłgoraju.

W tym roku organizatorzy postanowili temu dniowi nadać nutę tajemnicy i magii. Wobec tego miał miejsce pokaz iluzji, w wykonaniu Artura Zalwerta. Przyjechał on na tę uroczystość z Wrocławia. Pokazał wiele iluzjonistycznych sztuczek, angażując w to widownię. Całość pokazu okrasił humorystyczną narracją.

To wyjątkowe popołudnie uświetnił występ Ogniska Muzycznego „Dzieci Tadzia” działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy. Nie zabrakło też występu obszańskiej Orkiestry Dętej, która zaprezentowała krajowe i światowe przeboje, m.in.: „Orkiestry Dęte”, „Yellow Submarine”.

-Spotykamy się tutaj już kolejny raz, za mojej bytności bycia wójtem gminy to już będzie 10 lat. Akurat dzisiaj się zdarzyło, że Dzień Kobiet przypadł w niedzielę. Na wydarzenie przybyła spora liczba kobiet. Były występy naszych dzieciaków, orkiestra dęta oraz iluzjonisty. Jest to okazja do spotkania, wypicia kawy, herbaty, lampki wina czy zjedzenie dobrego ciasta. ­– mówi Andrzej Placek, wójt gminy Obsza.

- Reklama -

Po zakończeniu części artystycznej przybyłe panie przy cieście, winie i kawie mogły miło spędzić to popołudnie w swoim gronie.

J.P.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź