- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Łukowska „Babosiada”

8 marca to szczególny dzień dla wszystkich pań. Tego dnia obchodzony jest międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji płeć piękna obdarowywana jest najczęściej życzeniami oraz upominkami. Naprzeciw tej tradycji wyszedł Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej, organizując kolejną już „Babosiadę”.

- Reklama -

W  niedzielne, pochmurne popołudnie 8 marca GOK w Łukowej postanowił wnieść odrobinę słońca na twarze łukowskich kobiet.  W podniosły nastrój tego święta ku czci łukowskich dam wprowadziły przepiękne utwory renesansowe, w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego „Musicus”, który działa pod okiem Sławomira Kuczka przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowej. Następnie na scenie zaprezentował się zespół kameralny „Lucus” także z GOK-u w Łukowej. Zespół ten przedstawił wiązankę pieśni z repertuaru Mazowsza. Dodatkowo tego dnia obchodził swoją drugą rocznicę powstania. Babosiadę urozmaicił także taniec indiański pod przewodnictwem Ani Wróbel. Ponadto wystąpił duet Martyna i Janus (Martyna Buczkowska i Janusz Minkiewicz) z piosenką „Dziś pójdę późno spać” z repertuaru zespołu „Kwiat Jabłoni”. Na scenie łukowskiego GOK-u wystąpiła młodzież z koła tanecznego przed damską publicznością. Zatańczyli walczyk, który przygotowała Ewa Chuchro. Miały też miejsce solowe występy: Zuzanny Luchowskiej, Mai Bielak, Anny Guzorczuk, Katarzyny Gumiela, Dominiki Ważny oraz Mai Dumienik.

Dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej dołączyła do części artystycznej, także kwiat dla każdej przybyłej pani, jak również słodki upominek

Jako, że program dedykujemy najwspanialszym łukowskim babeczkom wypada na dobry początek poczęstować Panie przepysznymi babeczkami  – mówiła Wiesława Kubów, dyrektor GOK-u w Łukowej.

Ponadto najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich kobiet popłynęły również z ust wójta gminy Łukowa – Stanisława Kozyry: zdrowia, pomyślności i błogosławieństwa bożego.

- Reklama -

Wszystkie panie, które przybyły w niedzielne popołudnie na łukowską babosiadę, mogły zapoznać się z wystawą „Centrum Myśli Jana Pawła II”. Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” prezentuje 10 plansz, przedstawiających kulminacyjne momenty z życia papieża.  Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka, poznaje dorosłego Karola z czasów studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay. Z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski. Wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Odbiorca przy kolejnych planszach wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Wystawa ta będzie w GOK-u w Łukowej dostępna do obejrzenia do końca bieżącego roku.

J.P.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź