- Reklama -

Dziękowali Bogu za plony

Przez cały rok rolnicy troszczą się o ziemię, zasiew i plon, by na końcu podziękować Bogu za Jego opiekę i wsparcie. Tak było i w tym roku podczas Diecezjalnego Święta Plonów, które zostało zorganizowane w Krasnobrodzie 8 września. W uroczystości uczestniczyła 50 osobowa delegacja z gminy Tereszpol.

Dziękczynną mszę świętą odprawił biskup Marian Rojek w asyście m.in. Diecezjalnego Duszpasterza Rolników księdza Józefa Bednarskiego i proboszcza parafii NMP w Krasnobrodzie księdza prałata Derdziuka. Podczas homilii biskup wielokrotnie podkreślił, jak cenna jest praca rolników i jak wiele zarówno ona, jak i jej owoce, uczą nas w codziennym życiu.

– Dożynki to święto dziękczynienia i dzielenia się tym, co mamy… to święto miłości. Dziękować i dzielić uczymy się w naszych rodzinnych domach, dlatego spotykamy się dziś u naszej Matki, Krasnobrodzkiej Pani. Wieś kojarzy nam się z chlebem. Wielu z nas jeszcze pamięta ten zapach wypiekanego chleba. Dziś podziwiamy i jego, i owoce przyniesione przez gospodynie w barwnych strojach – dostrzegł duszpasterz podczas wygłaszanego słowa.

- Reklama -

Ważnym elementem eucharystii było poświęcenie wieńców oraz przekazanie chleba i innych darów ołtarza gospodarzowi uroczystości przez starostów dożynkowych. Oprócz nich dary ołtarza składały delegacje wieńcowe, w tym reprezentacja gminy Tereszpol z wójtem Jackiem Pawlukiem.

Wśród gości byli posłowie: Jacek Sasin, Sławomir Zawiślak i Jarosław Sachajko oraz senator Jerzy Chróścikowski.

Fot. Julia Pawluk

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.