- Reklama -

Dzień Otwartych Drzwi w ZSCKR w Różańcu

Zgromadzoną w sali gimnastycznej młodzież i opiekunów przywitał dyrektor Eugeniusz Klucha i przedstawił ofertę kształcenia oraz program spotkania. Prawdziwymi hitami, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, były dwa pokazy. Pierwszym był pokaz broni w wykonaniu Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej – Garnizon Jarosław. Był on okazją  poznania historii oręża polskiego i zrobienia pamiątkowych zdjęć. Drugim był pokaz dekoracji z warzyw i owoców, który prowadził kucharz Szymon Gołofit z Zamościa. Zademonstrował sztukę carvingu i nowoczesne sposoby przygotowania efektownych deserów z wykorzystaniem kuchni molekularnej.

- Reklama -

Atrakcją w pracowni żywienia były wypieki wybornych ciasteczek podawanych ze znakomitą kawą parzoną profesjonalnie przez uczennice szkoły w Różańcu. Młodzież miała okazję obejrzeć w klasopracowniach ciekawe pokazy i samodzielnie przeprowadzić różne doświadczenia. Odbyły się również pokazy nauki jazdy samochodem i pracy maszynami rolniczymi. Uczniowie ćwiczyli naukę jazdy samochodem osobowym, ciągnikiem rolniczym i kombajnem zbożowym. 

Gimnazjaliści zwiedzili również nowocześnie wyposażony internat i obejrzeli wystawę prac artystycznych wychowanków. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem w stołówce internackiej i wymianą wrażeń. Atutami okazały się jak zwykle: słoneczna pogoda, duża frekwencja i wyśmienita atmosfera. Społeczność ZSCKR ma nadzieję, że odwiedzający  uczniowie po ukończeniu gimnazjum zechcą kontynuować naukę w tej szkole.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.