Automax

Dyrektor muzeum poszukiwany

Zarząd Powiatu Biłgorajskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. Chętni mogą składać oferty do 10 czerwca.

Kandydat musi posiadać m.in. wykształcenie wyższe magisterskie (preferowane wykształcenie w jednej z dziedzin związanych z działalnością podstawową muzeum – historia, kulturoznawstwo lub pokrewne), minimum 10 lat stażu pracy, w tym na stanowisku kierowniczym minimum 5 lat oraz znać stosowne przepisy.

Dodatkowe wymagania: znajomość problematyki działalności Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, wykształcenie z zakresu organizacji i zarządzania uzyskane w formie studiów, studiów podyplomowych, kursów lub szkoleń, znajomość zagadnień związanych z pozyskiwaniem i wydatkowaniem funduszy pozabudżetowych oraz środków z UE, umiejętności organizacyjno-menedżerskie, umiejętności samodzielnego podejmowania decyzji, organizacji pracy, kierowania zespołem.

W zakres wykonywanych czynności będzie wchodziło kierowanie realizacją zadań z zakresu organizowania i prowadzenia działalności kulturalnej objętej statutem Muzeum Ziemi Biłgorajskiej oraz zarządzanie placówką.

Stosowne dokumenty – podanie, życiorys oraz autorskie opracowanie koncepcji programowej Muzeum – należy dostarczyć do siedziby Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Termin mija 10 czerwca. Więcej szczegółów na stronie BIP Starostwa Powiatowego.

Obecnie pełniącą obowiązki dyrektora jest dr Dorota Skakuj.

*

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Marek mówi

    To fakt muzeum powinien zarzadzać ktos młody,obrotny,przedsiebiorczy.Muzeum jest firma.Obecnie to lamus nie tylko na artefakty ale tez na kadrę.Zagroda Sitarska ma walacy sie płot i dziury w dachu pod mchem!( kłania sie pozyskiwanie srodków unijnych,badź brak zainteresowania)Chata mlynarza zapomniany temat. Slychac zlosliwosci ze wygra go ktos z Goraja(plotka zaslyszana)Oby nowy dyrektor otworzył serce oczy i drzwi do muzeum.Rozliczyl starego,oszacowal straty podwinal rekawy i udowodnil ze od 1578 roku cos sie tu dzieje☺

  2. Zosia mówi

    To ciekawe, że tylko dyrektor (kierownik) może stać się dyrektorem. 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym dyskwalifikuje na starcie część młodych, pełnych pomysłów i wykształconych kierunkowo ludzi. Dlaczego nie wymagana jest znajomość żadnego języka obcego? Do Biłgoraja przyjeżdżają turyści z różnych krajów, w dużej części anglojęzycznych i co wtedy? Jak przebiega komunikacja? W muzeum potrzebna jest zmiana na nowe, na świeże spojrzenie na muzealnictwo w ogóle. Konkurs na dyrektora powinien być dopiero początkiem zmian w kierunku rozwoju i „odkurzenia” instytucji z rutyny i tego samego od lat stosowanego schematu działania. Miasto powiatowe zasługuje na muzeum z prawdziwego zdarzenia, a nie kulejącą izbę pamięci.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.