Usługi krawieckie

- Reklama -

Dyrektor muzeum poszukiwany

Zarząd Powiatu Biłgorajskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. Chętni mogą składać oferty do 10 czerwca.

Kandydat musi posiadać m.in. wykształcenie wyższe magisterskie (preferowane wykształcenie w jednej z dziedzin związanych z działalnością podstawową muzeum – historia, kulturoznawstwo lub pokrewne), minimum 10 lat stażu pracy, w tym na stanowisku kierowniczym minimum 5 lat oraz znać stosowne przepisy.

Dodatkowe wymagania: znajomość problematyki działalności Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, wykształcenie z zakresu organizacji i zarządzania uzyskane w formie studiów, studiów podyplomowych, kursów lub szkoleń, znajomość zagadnień związanych z pozyskiwaniem i wydatkowaniem funduszy pozabudżetowych oraz środków z UE, umiejętności organizacyjno-menedżerskie, umiejętności samodzielnego podejmowania decyzji, organizacji pracy, kierowania zespołem.

- Reklama -

W zakres wykonywanych czynności będzie wchodziło kierowanie realizacją zadań z zakresu organizowania i prowadzenia działalności kulturalnej objętej statutem Muzeum Ziemi Biłgorajskiej oraz zarządzanie placówką.

Stosowne dokumenty – podanie, życiorys oraz autorskie opracowanie koncepcji programowej Muzeum – należy dostarczyć do siedziby Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Termin mija 10 czerwca. Więcej szczegółów na stronie BIP Starostwa Powiatowego.

Obecnie pełniącą obowiązki dyrektora jest dr Dorota Skakuj.

*

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Marek mówi

    To fakt muzeum powinien zarzadzać ktos młody,obrotny,przedsiebiorczy.Muzeum jest firma.Obecnie to lamus nie tylko na artefakty ale tez na kadrę.Zagroda Sitarska ma walacy sie płot i dziury w dachu pod mchem!( kłania sie pozyskiwanie srodków unijnych,badź brak zainteresowania)Chata mlynarza zapomniany temat. Slychac zlosliwosci ze wygra go ktos z Goraja(plotka zaslyszana)Oby nowy dyrektor otworzył serce oczy i drzwi do muzeum.Rozliczyl starego,oszacowal straty podwinal rekawy i udowodnil ze od 1578 roku cos sie tu dzieje☺

  2. Zosia mówi

    To ciekawe, że tylko dyrektor (kierownik) może stać się dyrektorem. 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym dyskwalifikuje na starcie część młodych, pełnych pomysłów i wykształconych kierunkowo ludzi. Dlaczego nie wymagana jest znajomość żadnego języka obcego? Do Biłgoraja przyjeżdżają turyści z różnych krajów, w dużej części anglojęzycznych i co wtedy? Jak przebiega komunikacja? W muzeum potrzebna jest zmiana na nowe, na świeże spojrzenie na muzealnictwo w ogóle. Konkurs na dyrektora powinien być dopiero początkiem zmian w kierunku rozwoju i “odkurzenia” instytucji z rutyny i tego samego od lat stosowanego schematu działania. Miasto powiatowe zasługuje na muzeum z prawdziwego zdarzenia, a nie kulejącą izbę pamięci.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.