- Reklama -

- Reklama -

Druhowie z Majdanu Starego otrzymali średni wóz bojowy (film)

W pamięci strażaków ochotników z Majdanu Starego (gm. Księżpol) na długo pozostanie sobotnie popołudnie 23 stycznia. To właśnie tego dnia otrzymali oni wóz ratowniczo-gaśniczy za ponad 500 tysięcy złotych z Funduszu Sprawiedliwości.

- Reklama -

Uroczystość przekazania oraz poświęcenia wozu odbyła się przy remizie OSP w Majdanie Starym. Spotkanie otworzył wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski, który powitał zgromadzonych gości. Podczas tego ważnego wydarzenia obecny był m.in. wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik, komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju Mirosław Bury, radni, sołtysi oraz strażacy miejscowej jednostki. Poświecenia auta dokonał proboszcz parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Majdanie Starym Adam Sobczak. Film poniżej 

urząd MArszałkowski projekt

– Środki z Funduszu Sprawiedliwości pochodzą od przestępców i przeznaczane są na pomoc  dla tych, którzy przez nich zostali pokrzywdzeni, przez wsparcie prawne, psychologiczne dla ofiar przestępstw, ale również na pomoc udzielaną za pośrednictwem OSP, które jako pierwsze są na miejscu wypadków komunikacyjnych i dlatego jest to bardzo ważne, aby dysponowały one sprzętem i umundurowaniem najwyższej jakości. Już ponad 160 mln zł w ramach tego programu przekazaliśmy dla OSP zarówno na wozy ratowniczo-gaśnicze, jak i sprzęt, i umundurowanie –podsumował Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości. 
Głos zabrał też wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski, który wspomniał, że jednostka OSP w Majdanie Starym jest wyjątkowa i zgrana, i zawsze można liczyć na pomoc strażaków ochotników. Podkreślił, że strażacy nie tylko sumiennie wykonują swoje obowiązki, ale także angażują się w różne czyny i akcje społeczne. Ich spektakularnym sukcesem zakończyła się zbiórka aluminium na rzecz chorego chłopca z Majdanu Nowego. Otrzymany wóz pozwoli strażakom docierać na miejsce akcji jeszcze szybciej i sprawniej wykonywać zadania. 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Mieli 30-letniego stara, a dostali mercedesa 

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Majdanie Starym nie jest jeszcze zarejestrowana w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Dotychczas dysponowała samochodem marki Star 244 z prawie 30-letnim stażem.  – Wraz z wójtem złożyliśmy wniosek do Funduszu Sprawiedliwości i udało się pozyskać środki na ten wóz. Jest to samochód średni ratowniczy. Jest to mercedes z napędem na 4 osie, z automatyczną skrzynią biegów, może do akcji zabrać 8 osób, co podwyższa naszą zdolność mobilną do wyjazdów. Samochód ten jest wyposażony w zbiornik wodny o pojemności 4 tys. litrów. Jest to duże wzmocnienie siły bojowej naszej jednostki – mówi Tomasz Skwarek, naczelnik OSP w Majdanie Starym. – Planujemy w tym roku również składać wnioski na zakup hydrauliki do tego auta. Dziękujemy jeszcze raz za wsparcie, jest ono bardzo duże i niesamowicie istotne dla naszej jednostki – dodał naczelnik. 

Otrzymany samochód jest 10-letnim autem używanym, bardzo sprawnym, z małym przebiegiem. Niewątpliwie podniesie jakość pracy strażaków i będzie jeszcze przez wiele lat służył strażakom ochotnikom z tej miejscowości. 

Red. 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.