- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Miało być drożej za parkowanie

W porządku obrad ostatniej sesji Rady Miasta Biłgoraja była uchwała dotycząca zmiany wysokości opłat za korzystanie z parkingu miejskiego zlokalizowanego przy ul. Pocztowej w Biłgoraju. Uchwała nie trafiła pod głosowanie. Została zdjęta z porządku obrad na wniosek burmistrza Janusza Rosłana.

- Reklama -

Parking przy ul. Pocztowej w Biłgoraju funkcjonuje od 2019 roku. Jest on niestrzeżonym parkingiem płatnym od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 16.00. Parking przeznaczony jest dla pojazdów samochodowych o całkowitej masie dopuszczalnej do 3500 kg. Zarząd nad parkingiem sprawuje Miejska Służba Drogowa w Biłgoraju.

Parking jest czynny całodobowo przez cały rok. Obecnie pierwsza godzina postoju jest bezpłatna, a od rozpoczętej drugiej godziny do godz. 16.00 opłata wynosi 2 zł. To właśnie planowały zmienić władze miasta. Założenia uchwały były takie, aby pierwsza godzina postoju kosztowała 1 zł, a każda następna rozpoczęta godzina postoju do godziny 18.00 również 1 zł.  Karta abonamentowa miałaby kosztować 60 zł, obecnie kosztuje 30 zł.  

- Reklama -

Skąd planowane zmiany? Zmiana regulaminu opłat za korzystanie z parkingu miejskiego, zlokalizowanego przy ul. Pocztowej w Biłgoraju wynika z konieczności pokrycia kosztów związanych z eksploatacją i utrzymaniem urządzeń obsługujących system poboru opłat, kosztów energii i materiałów eksploatacyjnych (np. papier do wydruku biletów) oraz pozostałych kosztów bieżącego utrzymania parkingu (utrzymanie czystości i odśnieżanie). W pierwszym okresie funkcjonowania parkingu tylko ok. 10% wydanych biletów było płatnych. Również z uwagi na pozostałe wydatki związane z konserwacją i przeglądami urządzeń parkingowych (koszt ok. 4 500,00 zł) należy zwiększyć dochód, by koszty nie przewyższyły przychodów.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.