- Reklama -

Dożynki w Józefowie

W niedzielę w Majdanie Nepryskim odbyły się dożynki gminy Józefów. Burmistrz Józefowa podkreśla, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania.

W niedzielę 22 sierpnia w Majdanie Nepryskim odbyły się dożynki gminy Józefów. Uroczystość rozpoczęła się korowodem dożynkowym.

Tradycyjnie sprawowana była uroczysta Msza święta, którą celebrowali proboszcz parafii w Józefowie ksiądz Zenon Mrugała oraz zastępca dyrektora Katolickiego Radia Zamość ksiądz Rafał Kowalczuk.

Chodząc po placu dożynkowym, widziałem radosne i zadowolone twarze. Ludzie, z którymi rozmawiałem, gratulowali mi, że dożynki zostały zorganizowane na tak wysokim poziomie  mówi Roman Dziura, burmistrz Józefowa.

Tradycyjnie na ręce gospodarza dożynek starostowie Diana Berdzik oraz Wojciech Kozyra przekazali bochen chleba. W obrzędowej części dożynek zaprezentowały się zespoły śpiewacze z miejscowości gminy Józefów. Wystąpiły też „Promyczki” ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim, Kapela Rzemyki oraz Kapela Zwierzyniecka. Impreza zakończyła się zabawą taneczną z zespołem Akados.

- Reklama -

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zadbali, żeby było dużo nieodpłatnych rzeczy dla mieszkańców. Między innymi można było spróbować grochówkę oraz bigos. Kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich chodziły ze swojską wędliną. Nikt, kto uczestniczył w wydarzeniu, nie wyszedł z tej uroczystości głodny  zaznacza burmistrz.

O dekorację tegorocznych dożynek zatroszczył się WTZ w Józefowie, ŚDS w Józefowie, pracownicy Urzędu Miejskiego w Józefowie, Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie oraz mieszkańcy Majdanu Nepryskiego. Pracownicy Urzędu Miejskiego zaprezentowali na swoim stoisku wystawę płodów rolnych, pochodzących z sołectw gminy Józefów. Swoje stoisko posiadał także KRUS, który organizował konkurs wiedzy na temat BHP w rolnictwie z atrakcyjnymi nagrodami. Na stoiskach gospodarzy, czyli KGW w Majdanie Nepryskim udostępnione zostały darmowe przekąski oraz inne produkty żywnościowe. W trakcie uroczystości Caritas parafii przy współudziale organizatorów zorganizował zbiórkę pieniędzy oraz loterię na rzecz rehabilitacji Elżbiety Buczkowskiej, cierpiącej na powikłania pocovidowe.

Zespół przygrywał do późnych godzin nocnych. Było widać, że chętnych do tańca nie brakowało, a z upływem czasu przybywało coraz więcej młodzieży, która bawiła się pod sceną. Myślę, że nie tylko mnie, ale również i mieszkańcom gminy Józefów te dożynki zapiszą się w pamięci  podsumowuje Roman Dziura.

~Michał Kuliński

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.