- Reklama -

Dominika na podium IV Dyktanda w Jęz. Angielskim

W poniedziałek, 10 lutego, w auli Uczelni Państwowej w Zamościu odbył się finał IV Dyktanda w Języku Angielskim, podczas którego Dominika Adamowicz, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Biłgoraju zajęła drugie miejsce. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również Bartłomiej Waliłko i Kacper Kudach reprezentujący tę szkołę, oraz Wiktoria Ostrowska uczęszczająca do Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

W etapie szkolnym konkursu udział wzięło 348 uczniów szkół ponadpodstawowych, spośród których 28 osób zakwalifikowało się do finału. Nad przebiegiem IV Dyktanda w Języku Angielskim czuwali: kierownik Zakładu Anglistyki UPZ dr hab. Wojciech Nowicki i dr Wojciech Kozak, wykładowca na kierunku filologia angielska.

Zanim ogłoszono wyniki IV Dyktanda w Języku Angielskim do finalistów konkursu zwrócił się dr Wojciech Kozak z Zakładu Anglistyki UPZ

Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni poziomem, jaki państwo zaprezentowaliście, bowiem dyktando wcale nie było łatwe. Jak zauważyliście, było ono związane z kulturą angielską. Był to przedsmak tego, czego moglibyście się uczyć u nas, studiując na filologii angielskiej. Na tym kierunku studiów, oprócz przedmiotów praktycznych jak: pisanie, gramatyka, słownictwo, są przedmioty związane z brytyjską i amerykańską  literaturą, historią i kulturą. Bardzo serdecznie zapraszamy na studia – mówił dr Wojciech Kozak z Zakładu Anglistyki UPZ.

- Reklama -

Z tekstem IV Dyktanda w Języku Angielskim najlepiej poradził sobie Jakub Zub z I LO w Zamościu, który w nagrodę otrzymał smartfon. Drugie miejsce zajęła Dominika Adamowicz z I LO w Biłgoraju, a trzecie – Filip Kitka z I LO w Zamościu.

Wśród nagrodzonych laureatów IV Dyktanda w Języku Angielskim znaleźli się także: 4. Bartłomiej Waliłko (I LO w Biłgoraju), 5. Maria Jadczyszyn (ZSP nr 1 w Zamościu), 6. Kacper Woś (ZSTZ w Tomaszowie Lub.), 7. Adam Sobczuk (I LO w Zamościu), 8. Wiktoria Ostrowska (ZSBiO w Biłgoraju), 9. Kacper Kudach (I LO w Biłgoraju), 10. Krystian Puźniak (ZSP nr 1 w Zamościu).

Ewa Kołtun

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.